اقدام خصمانه آمریكا علیه سپاه باعث تقویت بیشتر آن می شود

كرمانشاه- ایرنا- مشاور عالی قرارگاه خاتم انبیاء (ص) در واكنش به اقدام خصمانه آمریكا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هرگاه استكبار جهانی علیه بخشی از نظام جمهوری اسلامی اقدام خبیثانه كرده باعث وحدت هرچه بیشتر ملت و نظام شده و عملا منجر به تقویت آن بخش شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیر سرتیپ عبدالعلی پورشاسب روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت سالگرد شهید صیاد شیرازی در تالار گل نرگس كرمانشاه افزود: امام راحل (ره) فرمودند هرگاه استكبار جهانی از شما تعریف كرد آن زمان بترسید و اگر دیدید شما را تهدید می كند بدانید راهتان درست و به خودتان افتخار كنید و امروز این اقدام آمریكا علیه سپاه باعث افتخار ماست.
او به اظهارات مقامات آمریكا در زمان اوباما و بوش اشاره كرد كه چطور تروریست های القاعده، طالبان و داعش را علیه ایران سازماندهی كردند و به جان مردم منطقه انداختند، گفت: برای دنیا روشن است كه تروریسم واقعی كیست و با چه هدفی دست به اقدام های خرابكارانه در منطقه می زنند.
وی اضافه كرد: بارها نیروهای سپاه در منطقه تروریسم های داعش و القاعده را به دام انداختند ولی بالگردهای آمریكایی برای نجات سران آنها به پرواز در می آمدند و در جای دیگر به جان مردم منطقه می انداختند و یا تجهیزات نظامی آنها نشان می دهد از چه كسی دستور می گیرند.
پورشاسب، سپاه را خار چشم دشمنان دانست و گفت: آمریكا و دشمنان به فكر تفرقه بین مردم و نیروهای مسلح بودند ولی در بحران سیل روزهای اخیر دیدیم به كوری چشم دشمنان چطور نیروهای مسلح ارتش، سپاه و بسیج و مردم در كنار هم با انسجام و وحدت بی نظیری عمل كردند و موجب تعجب دشمنان شدند.
مشاور عالی قرارگاه خاتم انبیاء (ص) در ادامه شهید صیاد شیرازی را یك اسوه و الگوی ممتاز برای همه نیروهای مسلح برشمرد و افزود: شهید صیاد شیرازی همواره خار چشم دشمنان بود و هرگاه در جبهه ای وارد می شد با تفكر و راهبردهای عملیاتی در آن جبهه موفق می شدیم.
پورشاسب در ادامه مهم ترین ویژگی شهید صیاد شیرازی را داشتن تفكرات راهبردی، بلندمدت و آینده نگرانه در همه زمینه ها دانست كه یك الگوی بسیار دقیق و مهم برای نیروهای مسلح است.
در پایان این مراسم از 15 خانواده شهید نیروهای مسلح استان كرمانشاه تجلیل شد.
استان كرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس 9 هزار و 800 شهید، 21 هزار جانباز و هزار و 700 آزاده تقدیم جمهوری اسلامی كرده است.
3209/8066