۲۱ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۸
کد خبر: 83272722
۰ نفر
«كلوچه‌های خدا»11ساله شد

تهران- ایرنا- كتاب «كلوچه‌های خدا» اثری از «كلر ژوبرت» كه در چهارمین چاپ خود11ساله شده است، در روایتی داستانی كودكان را با مفاهیمی همچون خداشناسی، مهربانی و شكرگزاری آشنا می‌كند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، این اثر كه نخستین بار در سال 1387 از سوی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان منتشر شده است، داستان خرس كوچكی را نقل می‌كند كه تصمیم دارد از خدا به‌خاطر همه‌ زیبایی‌هایی كه خلق كرده تشكر كند. او به پیشنهاد كلاغ تصمیم می‌گیرد برای خدا كلوچه بپزد. ولی جوجه تیغی پیشنهاد دیگری برای او دارد.
در بخشی از این كتاب می‌خوانیم: بهار از راه رسیده بود. وسط دشت، درخت سیب پر از شكوفه شده بود. صبح بود و نور خورشید روی شبنم چمن‌زار می‌درخشید. خرس كوچولو از خواب بیدار شد و سر از لانه‌اش بیرون آورد. به اطرافش نگاه كرد و با شگفتی فریاد زد: وای خدا جان! چقدر این جا را قشنگ كرده‌ای! خرس كوچولو سرش را خاراند و از خود پرسید: چطور برای این همه قشنگی از خدا تشكر كنم؟
بر همین اساس، كتاب «كلوچه‌های خدا» در چاپ چهارم خود در شمارگان 2هزار و 500 نسخه به دست مخاطبان بالای 7 سال رسیده است. پیش‌تر نیز 22هزار نسخه از این اثر منتشر شده است.
قیمت این اثر كه تصویرگری آن را نیز كلر ژوبرت بر عهده داشته، 7هزار تومان است.
گفتنی است نمایش «كلوچه‌های خدا» به كارگردانی آرش شریف‌زاده با اقتباس از همین كتاب در مركز تولید تئاتر و تئاتر عروسكی كانون تولید شده كه شش جایزه از بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئاتر كودك ‌و نوجوان را دریافت كرده است.
علمی*9294*1485

سرخط اخبار اقتصاد