۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
کد خبر 83272651
۰ نفر
فراخوان هنر برای نجات لرستان

رشت-ایرنا- مدیر نگارخانه الهی رشت از هنرمندان هنرهای تجسمی برای فروش آثار به نفع سیل زدگان استان لرستان دعوت كرد.

نادره حكیم الهی هنرمند مجسمه ساز و مدیر این نگارخانه روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : بی شك هنرمندان بعنوان افراد آگاه و حساس نسبت به جامعه از بروز مشكلات رخ داده برای مردم كشورشان در سیلابهای اخیر نگران و ناراحت هستند.
وی اظهار داشت: از این رو با توجه به نقش پیشرو و اثرگذار هنرمندان در جامعه تصمیم گرفتیم از آنها برای ارائه آثارشان جهت كمك به سیل زدگان استان لرستان دعوت كنیم .
وی افزود:هنرمندان علاقمند می توانند آثار خود در زمینه نقاشی، مجسمه، عكاسی، نگارگری، خوشنویسی را در این نگارخانه برای كمك به سیلزدگان در معرض فروش گذارند.
حكیم الهی، از هنرمندان مایل به مشاركت در این حركت جمعی دعوت كرد آثار خود را تا 29 فروردین به نگارخانه الهی رشت تحویل دهند.
مدیر نگارخانه الهی خاطرنشان كرد : تمامی عواید فروش آثار با همراهی عیسی چولاندیم استاد دانشگاه و هنربان این نمایشگاه ، موسسه نیكوكاری پردیس مهر، گروه امداد و نجات موج پیشرو صرف كمك به سیل زدگان خواهد شد.
وی با بیان این كه نگارخانه ها مكانی برای پیوند هنر با جامعه است ، اظهار داشت : امیدواریم بتوانیم هدیه ای در خور از طریق جامعه فرهنگ و هنر گیلان و از طرف هنرمندان تجسمی سراسر كشور تقدیم هموطنان آسیب دیده نماییم .
نمایشگاه از 30 فروردین به مدت یك هفته برپاست . علاوه بر خرید در نمایشگاه امكان خرید آثار به صورت اینترنتی و همزمان با برگزاری نمایشگاه فراهم خواهد بود.
زمان تحویل آثار ساعت 16 تا 20 فروردین 98 و نشانی نگارخانه الهی رشت، خیابان تختی، كوچه قربانی، بن بست شادمان و شماره تلفن تماس 01333236762 است .
6030