شركت های دانش بنیان مورد حمایت قرار می گیرند

اردبیل - ایرنا - سرپرست شركت شهرك های صنعتی استان اردبیل گفت: شركت های دانش بنیان و ایده های فناورانه كه منجر به رونق تولید و توسعه بكارگیری ایده های كارآفرینی در این استان شوند، مورد حمایت این شركت قرار می گیرند.

به گزارش ایرنا ، محمد اهلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران بر روند حمایت این شركت از اجرای طرح های فناورانه در استان تاكید و از آمادگی كامل این شركت برای همكاری همه جانبه با مراكز رشد فناوری خبر داد.
وی اظهار داشت: باروری و بكارگیری طرح ها و ایده های فناورانه و كارآفرین باعث رشد و توسعه صنعت استان شده و حمایت از نوآوری زمینه بروز خلاقیت نیروهای محقق جوان را فراهم خواهد كرد.
سرپرست شركت شهرك های صنعتی استان اردبیل ایجاد زیرساخت های لازم در شهرك های صنعتی و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران را یادآور شد و گفت: حمایت از برنامه های مركز رشد واحدهای فناوری دانشگاه، مورد تاكید این شركت بوده، چرا كه حمایت از این مراكز حمایت از طرح های فناورانه و دانش بنیان را به دنبال خواهد داشت و این شركت آماده واگذاری زمین به مراكز رشد برای اجرای طرح های كارآفرین است .
او با اشاره به واگذاری دفاتر ساختمان های فناوری كسب و كار به مركز رشد در شهرك های صنعتی افزود: بسترسازی و ایجاد فضای لازم جهت گسترش و رشد واحدهای كوچك و متوسط دانش محور و فناور یكی از اهداف مهم و كلی این شركت است .
اهلی ادامه داد: احداث و توسعه شهرك ‌ها و نواحی صنعتی جدید بطور جد از برنامه های مهم و در اولویت این شركت بوده و امسال برنامه ریزی برای تملك حدود 500 هكتار زمین برای ایجاد و توسعه شهرك‌ ها و نواحی صنعتی در استان هدف گذاری شده است.
وی بیان كرد: امید است با همكاری و مساعدت نهادهای مربوطه این امر تحقق یافته و تعداد شهرك ها و نواحی صنعتی دولتی و خصوصی استان به بیش از 30 شهرك و ناحیه صنعتی افزایش پیدا كند.
16 شهرك و نواحی صنعتی در استان اردبیل فعال است.
7110/ 1257

سرخط اخبار استان‌ها