۲۱ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۳
کد خبر: 83272285
۰ نفر
اردوی تیم ملی جودو بانوان در یزد آغاز شد

یزد - ایرنا - اردوی تیم ملی جودو بانوان روز چهارشنبه با حضور 18 بازیكن در مجموعه ورزشی شهید پاكنژاد یزد آغاز شد و به مدت یك هفته ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، در این اردو زیبا اكبری، ستاره ذوالفقاری، زهرا جامعی ، فاطمه شعبانی، محدثه حسینی، سحر عابدین پور، نرگس اسدزاده، فاطمه برمكی، شیوا جهانگیری، زهرا خانیان، مریم بربط، فرزانه احدی راد، مریم عادل، هستی حسنوند، آزیتا شكاری، لیلا چغلوند، زهرا حرآبادی و رقیه خدابنده لوئی حضور دارند.
دعوت شدگان زیر نظر مریم بهاروند، تكتم بیدل و سحر چغلوند به عنوان مربیان تیم ملی تمرین خود را برای آمادگی و حضور در مسابقات قهرمانی آسیا كه از 29 فروردین ماه 1398 به مدت سه روز در كشور امارات متحده عربی برگزار می شود انجام می دهند.
به گزارش ایرنا، رئیس هیات جودو ، كوراش و جوجیتسو استان یزد گفت: كمبود فضای مناسب برای تمرین و مسابقات، مشكل اصلی این رشته در استان است كه با حل آن نسبت به جذب علاقه مندان بیشتر می توان فعالیت كرد.
علی محمد عزیزی افزود: هم اكنون در مركز استان در 6 محل و همچنین در شهرستان های بافق، تفت و اشكذر رشته جودو فعال است.
وی ادامه داد: افزون بر 500 نفر زن و مرد در گروه های مختلف سنی در رشته جودو استان فعالیت مستمر دارند.
این مسئول اظهار كرد: برگزاری دوره های آموزشی، انجام مسابقات و فعالیت های فرهنگی محور برنامه های هیات جودو استان است.
عزیزی گفت: ظرفیت های خوبی در رشته جودو استان وجود دارد كه با فراهم كردن امكانات و به خصوص سالن های اختصاصی مناسب می تواند بر ارتقای كارها افزود.
جودو از هنرهای رزمی و به معنی درگیری نزدیك است و حركات این ورزش از « جوجوتسو» گرفته شده است.
این هنر در حقیقت نوعی دفاع شخصی خشن بود كه با استقبال نیروهای نظامی و سپس سایر افراد در سراسر دنیا مواجه شد.
گروهی عقیده دارند كه اسرار آن توسط فردی به نام « چین چن پنی» در قرن 17 از چین به ژاپن آورده شد. « جیگوروكانو» بنیانگذار جودوی نوین است، او جوجوتسو را سال ها از بزرگترین استاد این فن به نام « فوكودا» آموخت.
استان یزد 48 هیات ورزشی و 65 هزار ورزشكار زیر پوشش بیمه دارد.
7536/ 2047/