۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
کد خبر 83272165
۰ نفر
آگهی های نجومی، بازار مسكن پردیس را به هم ریخت

تهران- ایرنا- از ابتدای امسال بازار مسكن مهر شهر پردیس در استان تهران به دلیل قیمت های نجومی و سه برابری نسبت به پارسال در فضای مجازی توسط برخی افراد، ملتهب شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا متولیان مسكن در پردیس می گویند كه صرفنظر از برخی شرایط اقتصادی كه بی شك در قیمت ها تاثیرگذار است، اقدام بعضی افراد و عمدتا فاقد صلاحیت یا شناسنامه در فضای مجازی كه یكباره قیمت های سه تا چهاربرابری ارائه می كنند بسیار تاثیرگذار است و باید پیگیری و برخورد شود.
آپارتمان 90 متری كه در سال 97 به قیمت 300 میلیون تومان عرضه شده بود طی روزهای اخیر با قیمت 900 میلیون تومان تا یك میلیارد تومان در فضای مجازی آگهی شده است.
این افزایش قیمت نامتعارف بازار مسكن پردیس را به هم ریخته و قیمت واحدهای شخصی ساز و تعاونی ساز هم تحت تاثیر قرار گرفته است.
جدای نگرانی خریداران و شهروندان، فروشندگان املاك در شهر پردیس هم این روزها سردرگم و ناراضی از ركود حاكم بر بازار بویژه خرید و فروش مسكن مهر در فازهای جدید 8،5،11 و 9 هستند.
یكی از فروشندگان املاك در شهر پردیس كه خود را برای خبرنگار ایرنا «محمود» معرفی كرد با ابراز نارضایتی از شرایط موجود گفت: اواخر سال 97 قیمت واحدهای مسكن مهر پردیس از 240 میلیون تومان شروع و تا 370 میلیون تومان قیمت گذاری و خرید و فروش می شد.
وی اضافه كرد: اما از ابتدای سال 98 به دلیل افزایش قیمت ناگهانی و كاذب در فضای مجازی توسط عده ای از افراد، كسب و كار ما راكد و نان ما هم آجر شده است.
«علی» یكی دیگر از مشاوران املاك در پردیس نیز گفت: فروشنده ها در فضای مجازی فیك و تقلبی هستند و هدفی جز بر هم زدن تعادل بازار ملك ندارند.
مشاور املاك دیگری كه نامش «بهروز» است نیز اظهارداشت: تا حالا سابقه نداشته یك آپارتمان مسكن مهر پردیس به ارزش 300 میلیون تومانی، یك میلیارد تومان قیمت گذاری شود.
وی از مسئولان دستگاه قضا و نیز نیروی انتظامی درخواست كرد كه با ورود به این موضوع، مشكل را حل كنند و اجازه ندهند كه بازار مسكن در وضعیت نامناسب در دست عده ای سودجو قرار گیرد.
رئیس اتحادیه املاك پردیس نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی 20 روز گذشته افرادی با برنامه ریزی قبلی سعی در برهم زدن بازار مسكن این شهرستان دارند و این افزایش قیمت از نظر ما پذیرفته نیست.
«علی مختاری آذر» افزود: در بازار واقعی خرید و فروش املاك افزایش قیمت نداشته ایم اما در برخی شبكه های مجازی افرادی با هویت نامشخص و بدون ارائه توضیح كارشناسی، آگهی‌هایی با قیمت های نجومی گذاشتند و تلاش دارند بازار را به هم بریزند.
وی افزود: به منظور پیگیری و تعیین تكلیف موضوع با مدیران این شبكه‌های مجازی تماس گرفتیم اما پاسخ درستی نگرفتیم.
مختاری آذر تاكید كرد: اتحادیه املاك شهرستان امكان نظارت بر شبكه های مجازی در حوزه املاك را ندارد لذا از مراجع قضایی و انتظامی می خواهیم بر عملكرد نادرست این دسته دلالان در فضای مجازی نظارت كنند.
وی به خریداران و فروشندگان مسكن مهر پردیس توصیه كرد در شرایط كنونی از اقدام برای هرگونه معامله با افراد بدون مجوز و بی صلاحیت در حوزه خرید و فروش مسكن بپرهیزند و قیمت ها را از مبادی رسمی استعلام كنند.
رئیس اتحادیه املاك پردیس گفت: تخلف فروشندگان بدون مجوز قابل پیگیری نیست.
پردیس با 250 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد و درصورت تكمیل فازهای مسكن مهر مركز این شهرستان هدفگذاری جمعیتی 600 هزارنفری در این منطقه محقق خواهد شد.

گزارش از اشرف پورمند

تهرام/9441/ 1008