احياي صنايع راكد از اولويت هاي سازمان صمت قزوين است

قزوين - ايرنا - رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوين گفت: احياي كارخانجات راكد و بازگشت آنها به چرخه فعاليت از اولويت هاي اين دستگاه در سال رونق توليد به شمار مي رود.

سعيد نبيل شامگاه سه شنبه در جريان بازديد استاندار، رئيس كل دادگستري و دادستان قزوين از شهرك صنعتي خصوصي برليان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: فهرست واحدهاي راكد و نيمه فعال استان با تفكيك مشكلات آنها با جزييات تهيه شده و تلاش مي شود تا به ترتيب اولويت براي بازگشايي اين دسته از صنايع اقدام شود.
اين مسئول با بيان اينكه بخشي از مشكلات واحدهاي توليدي به مسايل حقوقي و قضائي بازمي گردد،اظهار داشت: دستگاه قضائي استان عزم راسخي به حل مشكلات واحدهاي توليدي دارد و ضمن رعايت چارچوب هاي قانوني مي كوشد تا به كمك دستگاه هاي اجرايي از جمله سازمان صمت آمده و به رونق توليد كمك كند.
وي با اشاره به نام گذاري سال جديد به نام رونق توليد از سوي مقام معظم رهبري،اظهار داشت: شعار امسال فرصت بسيار مناسبي براي تقويت صنايع محسوب مي شود و در همين راستا از همه ظرفيت هاي قانوني و امكانات دستگاه ها براي گرداندن چرخ هاي صنعت در استان بهره خواهيم برد.
رئيس سازمان صنعت،معدن و تجارت قزوين همچنين گفت: با اهتمام استاندار و رئيس كل دادگستري و همچنين همراهي دستگاه هاي مربوطه و بانك ها در سال رونق توليد شاهد بازگشايي واحد كاشي برليان بوئين زهرا كه از بزرگترين صنايع استان است، خواهيم بود.
اين مسئول گفت: در جريان بازديد امروز مقرر شد سرمايه در گردش مورد نياز اين واحد به شكل پله اي و مرحله به مرحله پرداخت و خط توليد اين كارخانه كه قادر به ايجاد اشتغال براي 500 نفر و همچنين صادرات محصولات خود به خارج از كشور است، امسال دوباره راه اندازي شود.
3013