رئيس مجلس عمان: تصميم ترامپ درباره جولان نقض قوانين بين المللي است

تهران- ايرنا- رئيس مجلس مشورتي عمان روز سه شنبه در واكنش به تصميم دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريكا درباره جولان اشغالي سوريه، آن را نقض قوانين بين المللي و مانعي در روند صلح در منطقه دانست.

به گزارش خبرگزاري ايرنا به نقل از روسيا اليوم، خالد المعولي رئيس مجلس مشورتي عمان در حاشيه اجلاس اتحاديه بين المجالس جهاني (IPU) در دوحه قطر تصريح كرد كه تصميم دولت آمريكا در به رسميت شناختن حاكميت رژيم صهيونيستي بر جولان اشغالي، با قوانين بين المللي در تضاد است، و تنها باعث افزايش دشمني ها مي شود.
وي در ادامه خواستار توقف اقدامات رژيم صهيونيستي در مسجد الاقصي شد و افزود: تا زماني كه ملتي در اين دنيا تحت اشغال، ظلم و تجاوز هستند نمي‌ توان انتظار صلح داشت و اميدوار بود. اتفاقاتي كه روي مي ‌دهد قابل پذيرش نيست و نمي‌ توان در قبال آن سكوت كرد.
ترامپ رئيس جمهوري آمريكا پنجم فروردين ماه در ديدار با «بنيامين نتانياهو» نخست وزير رژيم صهيونيستي، حكمي را امضا كرد كه به موجب آن، دولت آمريكا حاكميت اين رژيم بر جولان را به رسميت مي‌ شناسد.
رژيم صهيونيستي بلندي هاي جولان را در جريان جنگ 6 روزه با اعراب در سال 1967 اشغال كرد.
اين در حالي است كه سفيران كشورهاي اروپايي فرانسه، آلمان و انگليس در واشنگتن نيز از اين تصمم ترامپ انتقاد كرده و آن را نقض صريح قوانين بين‌ المللي دانسته اند.
دولت آمريكا 24 ارديبهشت 97 نيز در اقدامي تحريك آميز و در تعارض با تمامي قطعنامه هاي بين المللي، سفارت ايالات متحده را از تل آويو به قدس اشغالي منتقل كرد.
خاورم**9329**1586