۲۰ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۱
کد خبر: 83271447
۰ نفر
خودروهای برقی جلوی رشد تقاضای جهانی نفت را می گیرد

تهران- ایرنا- بنابر اعلام آژانس بین المللی انرژی، با توجه به افزایش فروش خودروهای برقی، میزان تقاضای جهانی برای خرید نفت تا سال 2024 افزایش چشمگیری نخواهد یافت.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا از آژانس بین المللی انرژی، بر اساس پیش بینی این سازمان میزان تقاضای نفت تا سال 2024 به هفت میلیون و 100 هزار بشكه در روز می رسد.
این آژانس بین المللی همچنین براین باور است كه بازارهای نوظهور جهانی تقاضای زیادی برای خرید نفت دارند.
این گزارش می افزاید: هم اكنون هند و چین بیش از نیمی از میزان تقاضای جهانی نفت را به خود اختصاص می دهند.
شركت نفت و گاز «بریتیش پترولیوم» (بی.پی) در گزارش سالیانه 2019 خود پیش بینی كرده است كه میزان تقاضای جهانی نفت در سال جاری افزایش می یابد ولی این میزان افزایش كمتر از گذشته خواهد بود.
بر اساس گزارش بی.پی، شمار خودروهای برقی در سال 2040 به 350 میلیون دستگاه افزایش خواهد یافت كه این رقم 15حدود درصد كل خودروها را در جهان به خود اختصاص می دهد.
آژانس بین المللی انرژی اعلام كرد: میزان فروش خودوهای برقی در چین كه راهكاری برای مبارزه با آلودگی هوا به شما می آید، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
اكنون چین می كوشد خودروهای برقی را جایگزین خودورهای مدل بنزینی و دیزلی كند.
بر اساس این گزارش، میزان فروش خودورهای سواری در سال گذشته در چین دستكم چهار درصد كاهش یافت. این در حالیست كه میزان فروش خودروهای برقی در این كشور با 16 درصد افزایش به یك میلیون و 300 هزار دستگاه رسید.
به گفته آژانس بین المللی انرژی، چین اكنون می كوشد اهداف خود مبنی بر استفاده از پنج میلیون خودرو برقی را تا سال 2020 محقق كند.
این گزارش حاكی است چین تا سال 2024 استفاده از خودورهای برقی را به حدی برساند كه بی نیاز از 160 هزار بشكه نفت در روز شود.
از دیگر راههای چین برای كاهش استفاده از سوخت های فسیلی، بكارگیری اتوبوس های برقی است.
اقتصام**9060**9189