۲۰ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۰
کد خبر: 83271348
۰ نفر
جمعيت شهر جديد گلبهار رو به افزايش است

مشهد- ايرنا- سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان رضوي گفت: با توسعه زيرساختهاي شهري و امور رفاهي در اين دولت جمعيت شهر گلبهار از 36 هزار نفر در سال 1395 به 65 هزار نفر تا پايان سال 1397 رسيده است.

وحيد قرباني روز سه شنبه در مراسم توديع و معارفه شهردار قديم و جديد شهر گلبهار افزود: خوشبختانه با توسعه زيرساختها و رونق اقتصادي در اين شهر، جمعيت آن همچنان افزايش خواهد داشت.
وي با اشاره به نامگذاري سال جديد به نام سال 'رونق توليد' توسط مقام معظم رهبري اضافه كرد: اگر به نامگذاري سالهاي گذشته توجه شود متوجه مي شويم كه در اين نامگذاريها رويكرد اصلي توجه به اقتصاد و حل معضلات و كاستيهاي اين عرصه است.
سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان رضوي گفت: پرداختن به وضعيت معيشت مردم و توسعه اشتغال، افزايش سطح درآمد عمومي و ارتقاء سطح اقتصاد ملي بايد مبتني بر داشته هاي داخلي باشد.
قرباني با اشاره به طرح مثلث توسعه اقتصادي استاندار خراسان رضوي افزود: انسجام و هماهنگي اضلاع اين مثلث اقتصادي كه شامل معين اقتصادي و كارآفرين، دولت و حاكميت و نمايندگان مجلس است موجب تحرك در توليد و اشتغال و رونق اقتصادي خواهد شد.
وي با بيان اين كه دولت به تنهايي فقط مي تواند زمينه ساز فعاليتهاي اقتصادي باشد ادامه داد: در اجراي طرح مثلث اقتصادي بايد هم افزايي در تمام بخشها به خصوص بين كارآفرينان وجود داشته باشد.
سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان رضوي گفت: فعاليتها و برنامه ريزيها در حوزه هاي زيرساختي و اداري بايد طوري تنظيم شود كه شاهد نتيجه مطلوب در خروجيهاي اقتصادي و بخش درآمدي باشيم و در نهايت همه اين فعاليتها به رونق توليد منجر شود.
قرباني افزود: منشا توليد، كار و اشتغال و ايجاد فرصتهاي اقتصادي است كه زمينه آن در بين افراد خوش فكر و صاحب نظر وجود دارد لذا بايد حمايت از اين افراد انجام شود تا در شهرهاي كوچك نيز تحرك و پويايي در زمينه اشتغال و رونق توليد ايجاد شود.
وي ابراز اميدواري كرد كه مسئولان شهر گلبهار نيز به حمايت از كارآفرينان توجه ويژه اي كنند تا از ظرفيت اين افراد استفاده مطلوب شود.
در اين مراسم ابوالفضل فاضلي حق پناه به عنوان شهردار جديد گلبهار معرفي شد.
لازم به ذكر است براتعلي خاكپور شهردار سابق گلبهار بهمن ماه سال گذشته به دليل اختلاف با شوراي اين شهر از سمت خود استعفا كرد.
شهر جديد گلبهار با وسعت چهار هزار هكتار در 35 كيلومتري شمال غربي مشهد و در امتداد جاده مشهد - قوچان واقع است.
1922/7489

سرخط اخبار استان‌ها