روستاي سوها قطب گردشگري استان اردبيل مي شود

اردبيل - ايرنا - استاندار اردبيل گفت: با اجراي طرح پارك جنگلي هزار و 700 هكتاري ، منطقه سوها به يكي از قطب هاي مهم گردشگري اين استان تبديل مي شود.

به گزارش ايرنا ، اكبر بهنامجو روز سه شنبه در بازديد از درياچه و سد سوها افزود: همجواري روستاي سوها با جنگل فندقلو و جود سد و درياچه در اين منطقه قابليت گردشگري بسيار بالايي براي جذب مسافران و طبيعت گردان ايجاد كرده است.
او با اشاره به اينكه عمليات اجرايي سد سوها امسال آغاز مي شود، اظهار داشت: با طراحي و اجراي طرح پارك جنگلي در منطقه گردشگري سوها شاهد پيشرفت اين روستا و ايجاد مشاغل مرتبط با توريسم خواهيم بود.
بهنامجو همچنين بيان كرد: غناي فرهنگي و ديني اهالي سوها با پرورش بيش از 270 حافظ قرآن كريم و پايين بودن ميزان آسيب هاي اجتماعي شاخصه مهم اين روستا در استان اردبيل است.
او افزود: با استفاده از تسهيلات ارزان قيمت و كم بهره روستاي سوها به عنوان روستاي سبز از لحاظ اشتغال و فاقد بيكار در استان معرفي مي شود.
وي گفت: نيازمندي هاي زيرساختي اين روستا نيز با همراهي و همدلي مسئولان احصا و طبق برنامه ريزي هاي دقيق مرتفع و تامين خواهد شد.
نمين در 30 كيلومتري شرق اردبيل و در مسير جاده ترانزيتي استان هاي اردبيل و گيلان قرار دارد. روستاي سوها از روستاهاي بخش ويلكيج نمين مي باشد.
7120/6018

سرخط اخبار استان‌ها