۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
کد خبر 83271281
۰ نفر
موج دوم بارندگی جمعه وارد خوزستان می شود

اهواز - ایرنا - مدیركل هواشناسی خوزستان گفت: سامانه بارش زا كه اكنون بر استان تاثیرگذار است تا فردا فعالیت دارد و موج دوم بارندگی جمعه وارد استان می شود.

به گزارش ایرنا از اداره كل هواشناسی خوزستان، محمد سبزه زاری روز سه شنبه اظهار كرد: از اواخر وقت روز گذشته سامانه بارش زا بر استان تاثیرگذار بود و سبب بارش هایی در بیشتر نقاط استان شد.
وی افزود: این سامانه تا اواسط وقت فردا سبب رگبار باران، آذرخش و تند باد لحظه ای و تگرگ خواهد شد.
سبزه زاری ادامه داد: بیشترین حجم بارش ها در مناطق مركزی، شمال شرق و شرق خوزستان خواهد بود ولی با توجه به بارش های رگباری در فصل بهار به صورت نقطه ای در دیگر مناطق استان بارش های با شدت بیشتر دور از انتظار نیست و موج بعدی بارش ها از اوایل روز جمعه پیش بینی می شود.
مدیركل هواشناسی خوزستان بیان كرد: در 24 ساعت گذشته میزان بارندگی در دزفول 1.7، لالی و گتوند یك، حسینیه اندیمشك 0.7، شوش 0.6، شوشتر 0.5، مسجدسلیمان 0.4، بستان 0.2، كشاورزی اهواز و شادگان 0.2 و ماهشهر 0.1 میلیمتر ثبت شده است.
وی اظهار كرد: در 24 ساعت گذشته آبادان با 34 و دهدز با 11 درجه سانتیگراد به ترتیب گرم ترین و خنك ترین شهرهای استان گزارش شد.
بارش های اخیر خوزستان و استان های بالا دست در فروردین جاری مشكلاتی برای مردم این استان ها به خصوص مردم حاشیه رودخانه های دز، كرخه و كارون در خوزستان ایجاد كرده است.
در جریان سیل اخیر خوزستان، دستور تخلیه 210 روستا و 6 شهر صادر شد.
/6002/3004