6510 ميليارد ريال تسهيلات رونق توليد پرداخت شد

سمنان- ايرنا- رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: 6 هزار و 510 ميليارد ريال تسهيلات رونق توليد به 438 واحد توليدي اين استان به منظور رونق اقتصادي پرداخت شد.

به گزارش ايرنا، بهروز اسودي روز سه شنبه در يكصد و سي و هفتمين جلسه كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان در سالن مديريت بحران استانداري، افزود: 100 واحد صنعتي به ارزش پنج هزار و 740 ميليارد ريال و 338 واحد بخش كشاورزي به ارزش 769 ميليارد ريال تسهيلات گرفتند.
وي ابراز داشت: يك هزار و 668 واحد توليدي در استان سمنان از ابتداي فرآيند ثبت نام تسهيلات رونق توليد در سال 97 براي دريافت تسهيلات رونق توليد متقاضي شدند.
اسودي بيان كرد: 938 واحد توليدي براي دريافت تسهيلات به ارزش بيش از 17 هزار ميليارد ريال به بانك هاي عامل معرفي شده اند.
به گفته وي، از اين مجموع 263 واحد مربوط به بخش صنعت و 675 واحد نيز مربوط به بخش كشاورزي است.
وي با اشاره به بررسي مشكلات 717 واحد توليدي براي رفع موانع، تصريح كرد: يك هزار و 638 مصوبه براي مشكلات توليدكنندگان به تصويب اعضاي كارگروه رسيد، 44 درصد مصوبات مربوط به امور بانكي و تسهيلات بود.
اسودي خاطرنشان كرد: 83 واحد توليدي استان سمنان در اين جلسه براي دريافت تسهيلات به ارزش 2 هزار و 500 ميليارد ريال با اشتغالزايي براي 140 نفر به بانك هاي عامل استان سمنان معرفي شده اند.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت يادآور شد: 72 درصد مصوبات كارگروه تا پايان سال 97 اجرايي شد.
به گزارش ايرنا، از مجموع يك هزار و 683 مصوبه اين كارگروه، امور بانكي و تسهيلات با 44 درصد بيشترين مصوبات را به خود اختصاص داده است و امور زيربنايي 18 درصد، امور مالياتي 16 درصد، امورتامين اجتماعي 11 درصد و ساير امور 12 درصد مصوبات را داشتند.
در يكصد و سي و هفتمين كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان سمنان با حضور عليرضا آشناگر استاندار سمنان، حشمت الله عسگري معاون اموراقتصادي و توسعه منابع انساني استانداري و جمعي از مسوولان دستگاه هاي اجرايي، آخرين ابلاغيه ها و آيين نامه ها مربوط به اين كارگروه را توليد توسط دستگاه هاي اجرايي و بانك هاي عامل، بررسي شد.
گزارش عملكرد بانك هاي عامل در خصوص عقد قرارداد و پرداخت تسهيلات از محل تسهيلات رونق توليد در بخش هاي صنعتي، معدني و كشاورزي و فهرست مصوبات تسهيلات رونق توليد سازمان هاي صنعت، معدن و تجارت، جهادكشاورزي و ميراث فرهنگي و صنايع دستي استان سمنان در اين نشست ارايه شد.
9891/6103