۲۰ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۹
کد خبر: 83270613
۰ نفر
مجلس در مورد شركت ماشين سازي تبريز تفحص مي كند

تهران-ايرنا- نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با تقاضاي تحقيق و تفحص از نحوه واگذاري شركت ماشين سازي تبريز و املاك مربوطه و همچنين شركت آذر چليك توسط سازمان خصوصي سازي موافقت كردند.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، نمايندگان در جلسه علني امروز سه شنبه مجلس شوراي اسلامي با تقاضاي تحقيق و تفحص از نحوه واگذاري شركت ماشين سازي تبريز و املاك مربوطه و همچنين شركت آذر چليك توسط سازمان خصوصي سازي با ۱۳۲ رأي موافق، ۲۱ رأي مخالف و ۷ رأي ممتنع از مجموع ۲۰۷ نماينده حاضر موافقت كردند.
احمد عليرضا بيگي نماينده تبريز به عنوان طراح اين تحقيق و تفحص گفت: متأسفانه روند خصوصي سازي در چند سال گذشته باعث ضرر دهي واحدهاي مشمول شده است كه اين روند را با ابهامات گسترده‌اي روبرو كردند.
وي افزود: گزارش تفريغ بودجه ۹۸ درباره‌ واگذاري خلاف قانون شركت‌هايي همچون هپكو و هفت تپه مويد اين ابهامات است.
عليرضا بيگي ادامه داد: در سال ۹۷ مسئول تاجر مسلك اين شركت كارخانه را به فردي واگذار كرد كه اهليت لازم را نداشت، او كسي بود كه در سال هاي ۹۴ تا ۹۷ قريب به نيم ميليون دلار ارز دولتي دريافت كرد و از محل مابه التفاوت ارز پول كسب كرد و شركت ماشين سازي تبريز را گرفت، او با خريدار شركت هفت تپه هم در ارتباط بوده است.
وي ادامه داد: خريدار خود را ملزم به رعايت به قانون نمي‌داند، او در همان وهله اول ابزار ماشين سازي را به فروش رساند، ما در جلسه رأي اعتماد از آقاي دژ پسند وزير اقتصاد و دارايي قول گرفتيم كه رئيس سازمان خصوصي سازي را بركنار كند كه نه تنها در همان جلسه كه بعد از رأي اعتماد هم اين قول را داد اما بعد مشخص شد كه ناتوان از بركناري است.
وي تصريح كرد: آيا اينكه رئيس خصوصي سازي رئيس ستاد انتخاباتي آقاي روحاني در شمال غرب كشور بوده دليلي مي‌شود كه دولت هزينه داده و او را عوض نكند. ما در تفحص دنبال روشن شدن موضوع هستيم.
سيام**9121**3050