اجازه نمی دهیم تروریسم مورد حمایت آمریكا منطقه را تهدید كند

تهران-ایرنا-معاون اول رییس جمهوری در اطلاعیه‌ای در واكنش به اقدام بی سابقه، نابخردانه و بحران زا دولت آمریكا در قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی تاكید كرد: نمی گذاریم تروریسم مورد حمایت آمریكا و رژیم اشغالگر قدس، منافع ملی و امنیت منطقه را تهدید كند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، «اسحاق جهانگیری» در این اطلاعیه با یادآوری كارنامه افتخار آمیز سپاه در مقابله با اشكال مختلف تروریسم در منطقه، اظهار داشت: دولت با اتكای به قدرت اتحاد و همبستگی ملی و مقاومت برابر هر گونه زیاده خواهی نخواهد گذاشت كه تروریسم مورد حمایت دولت آمریكا و رژیم اشغالگر قدس منافع ملی و امنیت منطقه را مجدداً مورد تهدید قرار دهد.
در این اطلاعیه آمده است: دولت دونالد ترامپ با قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درفهرست سازمان های تروریستی دست به اقدامی بی سابقه، نابخردانه و بحران زا در عرصه سیاست و حقوق بین الملل زد. این اقدام غیر قانونی و بی منطق، نمونه جدید دشمنی آشكار دولت آمریكا با نظام جمهوری اسلامی و ایران مقتدر و در امتداد جنگ اقتصادی و تحریمی است كه آن دولت پیمان شكن علیه ملت و دولت ما از سال پیش سازمان داده است.
معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان كرد: كارنامه موفق و افتخار آمیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با اشكال مختلف تروریسم در منطقه كه منجر به شكست تروریسم سازمان یافته و خطربار داعش شد، نشانه آشكار تمایل و تلاش جمهوری اسلامی ایران به برقراری امنیت، صلح و ثبات همه جانبه و همزیستی در جهان عاری از خشنونت و تروریسم است. دولت با اقتدار و تدبیر همین راه را همچنان ادامه خواهد داد و با اتكای به قدرت اتحاد و همبستگی ملی و مقاومت برابر هر گونه زیاده خواهی نخواهد گذاشت كه تروریسم مورد حمایت دولت آمریكا و رژیم اشغالگر قدس منافع ملی و امنیت منطقه را مجدداً مورد تهدید قرار دهد.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا روز دوشنبه اعلام كرد كه واشنگتن، سپاه را یك سازمان تروریستی خارجی در نظر گرفته است.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نظر به حمایت پنهان و آشكار نیروهای نظامی آمریكا در منطقه از گروه های تروریستی و دخالت مستقیم در انجام فعالیت های تروریستی توسط نظامیان آن كشور، با ارسال نامه ای به دكتر روحانی رییس شورای عالی امنیت ملی، بر اساس 'قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریكا در منطقه' مصوب مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد كرد شورای عالی امنیت ملی نیروهای نظامی آمریكا در منطقه غرب آسیا موسوم به سنتكام را در فهرست گروه های تروریستی از نظر جمهوری اسلامی ایران قرار دهد.
سیام**3202** 1336