عدالت در توزيع امكانات براي چهارمحال و بختياري رعايت شود

شهركرد- ايرنا- نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهركرد با اشاره به عقب ماندگي تاريخي توسعه اين استان تاكيد كرد :عدالت در توزيع امكانات براي چهارمحال و بختياري رعايت شود.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام محمد علي نكونام روز سه شنبه در نشست با وزير راه و شهرسازي افزود : يكي از مشكلات عمده چهارمحال و بختياري توسعه نيافتن زيرساخت ها از جمله راه است.
به گفته وي، اگر مشكل راه هاي اين استان حل شود، بسياري از مشكلات ديگر چهارمحال و بختياري نيز برطرف خواهد شد.
امام جمعه شهركرد كه سحرگاه روز سه شنبه از منطقه موگويي براي ديدار با وزير راه و شهرسازي به شهركرد برگشته بود ، افزود : در دهستان موگويي به دليل نبود جاده دسترسي مطلوب، مردم تا چندين ماه در پيش برف باقي مي مانند.
وي تصريح كرد: قرار بود براي رفع مشكلات جاده اي اين منطقه محور گردنه عسل كشان بهسازي شود ولي نظريات كارشناسي با وجود اينكه دولت بودجه براي اين راه اختصاص داده بود، باعث كُند شدن طرح توسعه راه منطقه شود و زيرسازي جزيي در اين ناحيه صورت گرفت.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهركرد از وزير راه و شهرسازي خواست يكبار براي هميشه مشكل ارتباط دهستان موگويي را برطرف كند تا مردم به مركز استان دسترسي داشته باشند.
نكونام تاكيد كرد: دهستان موگويي هيچ راهي ندارد و مردم مجبورند در زمستان به سختي از جاده هاي استان لرستان عبور و مرور كنند و جاده هاي شهرستان اردل و ديناران نيز بسيار سخت است.
وي از مديريت چهارمحال و بختياري در بحران سيلاب قدرداني كرد و گفت : خوشبختانه اين سيلاب تلفات جاني نداشت ولي زيرساخت و بخش كشاروزي بسيار آسيب ديد كه انتظار دولت اعتبارات لازم را به استان اختصاص دهد.
به گفته وي، يكي از نيازهاي ديگر استان استحكام سازي منازل روستايي است كه دولت در اين زمينه نگاه ويژه اي به استان داشته باشد.
امام جمعه شهركرد از وزير راه و شهرسازي به عنوان نماينده دولت براي بررسي سيلاب اخير درخواست كرد مشكل برق برخي از مناطق روستاهاي سخت گذر اين استان رفع شود.
به گزارش ايرنا، وزير راه و شهرسازي به نمايندگي از هيات دولت براي بررسي خسارتهاي سيلاب اخير، دوشنبه شب وارد شهركرد مركز استان چهارمحال و بختياري شد.
محمد اسلامي كه براي بررسي استانهاي سيل زده به جنوب كشور سفر كرده بود، دوشنبه شب در شهرستان بروجن مورد استقبال استاندار چهارمحال و بختياري و مسئولان اين استان قرار گرفت.
وزير راه و شهرسازي به نمايندگي از هيات دولت براي بررسي خسارت هاي سيل سه موج اخير بارش ها به اين استان سفر كرده است.
محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي در سفر دو روزه به چهارمحال و بختياري به شهرستان هاي سيل زده استان سفر كرد و خسارت ها را براي ارائه گزارش به هيات دولت اعلام مي كند.
به گزارش ايرنا، سيلاب 3 موج اخير بخش هاي زيربنايي از جمله تعدادي از پل ها و جاده هاي روستايي و شهري در چهارمحال و بختياري تخريب شد.
در سيلاب اخير نزديك به 6 هزار ميليارد ريال به تاسيسات زيربنايي، اراضي كشاورزي و مسكن روستايي و شهري استان چهارمحال و بختياري خسارت وارد شد.
2097