۲۰ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۵
کد خبر: 83270379
۰ نفر
27 هزار و 160 قطعه ماهي مولد در كياشهر صيد شد

رشت - ايرنا - رئيس اداره شيلات آستانه اشرفيه گفت: 27 هزار و 160 قطعه از ماهي مولد استخواني در بخش بندركياشهر از توابع اين شهرستان صيد شده است.

حسن قاسمپور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا ، با بيان اينكه طرح صيد ماهيان مولد (استخواني و غضروفي ) از بيست و ششم اسفندماه سال گذشته در يك كيلومتر از مسير رودخانه سفيدرود بخش بندركياشهر آغاز شد، ادامه داد: از اين ميزان ماهي مولد استخواني صيدشده، 20 هزار و 191 قطعه نر و شش هزار و 969 قطعه ماده بوده كه براي تكثير به مراكز تكثير و بازسازي ذخائر استان ارسال شده ، ضمن آنكه هنوز ماهي مولد غضروفي در اين منطقه صيد نشده است.
وي با اشاره به ادامه صيد ماهيان مولد استخواني و غضروفي افزود: بارندگي هاي شديد ، بالا آمدن آب رودخانه و گل آلود بودن آب از عوامل مهمي است كه شرايط اجراي اين طرح را براي صيادان منطقه سخت كرده است.
قاسمپور يادآور شد: تعداد 30 نفر از صيادان دو شركت صيادان بوجاق و لوتكه سواران بندركياشهر در زمينه اجراي طرح صيد ماهيان استخواني و غضروفي با اداره شيلات همكاري دارند.
وي بازسازي ذخائر دريايي و رودخانه اي را از اهداف اجراي اين طرح عنوان و اضافه كرد: رودخانه سفيدرود به عنوان مهمترين مكان جهت تكثير ماهيان استخواني و خاوياري از اهميت ويژه اي برخوردار است و پس از اجراي طرح صيد ماهيان مولد و تكثير انها در مراكز تكثير و بازسازي ، همه ساله رها سازي بچه ماهي در اين شهرستان توسط اداره شيلات انجام مي شود.
آستانه اشرفيه با دو بخش مركزي و بندركياشهر در 35 كيلومتري شرق مركز استان گيلان واقع شده و حدود 25 كيلومتر از مسير رودخانه سفيدرود از اين شهرستان عبور مي كند.
7287/2007

سرخط اخبار استان‌ها