۱۹ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۰
کد خبر: 83269692
۰ نفر
آدم كوچولوي گرسنه وارد بازار كتاب كودك شد

تهران- ايرنا- «آدم كوچولوي گرسنه» اثري از «پير دِلي» با ترجمه «كلر ژوبرت» براي چهارمين بار از سوي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، وارد بازار كتاب كودك شد.

به گزارش روز دوشنبه گروه علمي ايرنا از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، اين كتاب بازآفريني داستاني فولكلور است كه در ادبيات اغلب كشورها براي كودكان روايت مي‌شود.
پسر كوچك گرسنه‌اي براي به‌دست‌آوردن نان مجبور مي‌شود به سراغ آسيابان، كشاورز، اسب، زمين و رودخانه برود تا بتواند بعد از به‌دست‌آوردن آرد، به‌ سهم خود از نان برسد.
تصويرگر اين كتاب سِسيل هودريزيه با خلق تصاوير خميري ديگر روايت‌گر اين اثر است كه تصويري از زندگي بومي فرانسه را به نمايش گذاشته است.
در بخشي از اين كتاب مي‌خوانيم: «لطفا به من آب بده، تا آن را به زمين بدهم، تا زمين به من علف بدهد، تا آن را به اسب بدهم، تا اسب به من پشكل بدهد، تا آن را به كشاورز بدهم، تا كشاورز به من گندم بدهد، تا آن را به آسيابان بدهم، تا آسيابان به من آرد بدهد، تا آرد را به نانوا بدهم و او هم به من نان بدهد، آخه من گرسنه‌ام.»
بر اين اساس، اين كتاب ضمن آموزش مهارت‌هاي همكاري و دوستي، مراحل پخت نان را هم به مخاطبان بالاي پنج سال آموزش مي‌دهد.
«آدم كوچولوي گرسنه» 8 هزار تومان قيمت دارد. حق انتشار اين اثر از ناشر فرانسوي آن DIDIER JEUNESSE خريداري شده است.
اين اثر با شمارگان 2 هزار و 500 نسخه از سوي كانون پرورش فكري منتشر شده است. پيش‌تر نيز 17 هزار نسخه از كتاب «آدم كوچولوي گرسنه» به چاپ رسيده است.
علمي*9294*1485