اقدام احتمالی آمریكا علیه سپاه پاسداران تنها منطقه را بی ثبات می كند

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه 'دیلی تایمز' پاكستان با اشاره به اینكه معلوم نیست دولت ترامپ با تروریست دانستن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دنبال چه هدفی است، نوشت: چنین اقدامی تنها منجر به بی ثباتی در منطقه می شود.

به گزارش ایرنا، این روزنامه انگلیسی زبان روز دوشنبه در سر مقاله خود با عنوان 'تنش یكجانبه'، افزود: رسانه های آمریكایی از تصمیم احتمالی دولت ترامپ برای قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان های تروریستی خبر می دهند اما معلوم نیست دولت ترامپ با چنین كاری دنبال چه هدفی است.
در این سرمقاله آمده است: هرگونه اقدام برای قراردادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان های تروریستی، نه تنها منطقه را بی ثبات می كند بلكه جبهه جدیدی در خاورمیانه علیه نیروهای آمریكایی به وجود می آید.
دیلی تایمز نوشت: این اولین باری است كه آمریكا به دنبال تروریست دانستن نیروهای مسلح یك كشور است، پیش تر واشنگتن نهادهای مربوط به سپاه پاسداران را در فهرست سیاه قرار داده بود.
این روزنامه پاكستانی افزود: جمهوری اسلامی ایران پیش تر اعلام كرده بود كه اگر دولت ترامپ چنین حركتی را پیش ببرد، سپاه پاسداران هچ فرقی میان داعش و نیروهای آمریكایی در منطقه قائل نمی شود.
دیلی تایمز نوشت: اقدامات آمریكایی ها علیه سپاه پاسداران تنها به منافع آنان در منطقه از جمله عراق آسیب خواهد زد. حتی پنتاگون و سازمان سیا نیز با اعلام ملاحظات خود نسبت به این تصمیم احتمالی، گفته اند كه با این حركت سطح خطرات احتمالی علیه نیروهای آمریكایی در منطقه افزایش می یابد.
روزنامه دیلی تایمز خطاب به دولتمردان آمریكایی نوشت: وقت آن فرا رسیده كه به تنش های غیرمسئولانه پایان داده شود.
براساس این سرمقاله، دولت ترامپ در حال حاضر اقدامات یكجانبه متعددی در خاورمیانه انجام داده است از جمله خروج یكجانبه از توافق هسته ایران كه حاصل سالها دیپلماسی و مذاكرات بود بنابراین واشنگتن باید هرگونه ایده با هدف تروریستی دانستن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را رد كند.
به گزارش ایرنا، روز شنبه گذشته سه مقام آمریكایی اعلام كردند انتظار می رود ایالات متحده، سپاه پاسداران ایران را یك سازمان تروریستی خارجی معرفی كند.
این برای نخستین بار است كه واشنگتن به طور رسمی نیروی نظامی یك كشور دیگر را به عنوان یك گروه تروریستی برچسب می زند.
این مقامات اعلام كرده اند كه انتظار می رود كه این تصمیم كه به اعتقاد منتقدان می تواند منجر به عمل متقابل برای مقامات نظامی و اطلاعاتی ایالات متحده توسط دولت های دیگر در خارج از كشور شود، روز دوشنبه توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام شود.
آساق*274**1663**