بازیكن مراغه ای به اردوی تیم ملی امید سپك تاكرا دعوت شد

مراغه - ایرنا - رئیس كمیته سپك تاكرای آذربایجان شرقی از دعوت علی فتاح پور بازیكن جوان مراغه ای به اردوی تیم ملی امید این رشته خبرداد.

غلامرضا عبدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بازیكن جوان به عنوان تنها نماینده آذربایجان شرقی برای دومین بار در سالجاری به اردوی آمادگی تیم ملی سپك تاكرای زیر 19 سال كشورمان دعوت می شود.
وی اضافه كرد: مرحله جدید اردوی آمادگی تیم ملی امید سپك تاكرا 25 تا 30 فروردین سالجاری زیر نظر كادر فنی و برای كسب آمادگی جهت حضور در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا به میزبانی شاهرود برگزار می شود.
وی به ظرفیت های مراغه در رشته سپك تاكرا اشاره كرد و گفت: در سال های اخیر چندین نفر از بازیكنان جوان و نوجوان مستعد این شهرستان به اردوهای تیم ملی سپك تاكرا در مختلف رده های سنی دعوت شده اند.
سپك تاكرا شبیه والیبال بوده اما برای گذراندن توپ از تور به ‌جای دست از پا استفاده می ‌شود، این بازی از ورزش‌ های بومی جنوب شرق آسیا بوده و در تایلند، مالزی، لائوس و اندونزی بسیار محبوب است.
اندازه زمین و ارتفاع تور در این بازی شبیه بدمینتون بوده و هر تیم 3 بازیكن دارد و هر تیمی كه بتواند 2 ست از 3 ست بازی را از آن خود كند برنده مسابقه خواهد بود، هر ست 21 امتیاز دارد و در ست سوم تنها كسب 15 امتیاز برای پیروز شدن تیم ها كافی ا‌ست.
هم اكنون حدود پنج هزار ورزشكار سازمان یافته در قالب 42 هیات ورزشی در شهرستان مراغه فعالیت می كنند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487