1.1 تن هروئین در عملیات مشترك پلیس سمنان كشف شد

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: یك هزار و 106 كیلوگرم هروئین در عملیات مشترك پلیس استان های سمنان و مركزی كشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا، سردار روح الامین قاسمی روز دوشنبه به خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: در عملیات منسجم و هماهنگ شب گذشته با حضور تیم‌های عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر از استان‌های سمنان و مركزی محموله بزرگ هروئین كشف و ضبط شد.
وی بیان كرد : در چند ماه كار اطلاعاتی ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر سمنان، سرنخ‌ هایی از فعالیت اعضای یك باند در انتقال محموله های سنگین مواد به دست آمد.
قاسمی، به پیگیری های ویژه و بررسی‌های تخصصی صورت گرفته از هماهنگی با پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اشاره و تصریح كرد: تریلی حامل محموله در اطراف شهرستان ساوه شناسایی و در اقدامی ضربتی و منسجم متوقف شد.
فرمانده انتظامی استان سمنان یادآورشد: در بازرسی از این خودرو یك تن و 106 كیلوگرم هروئین كشف، یكی از عاملان قاچاق مواد مخدر دستگیر و یك دستگاه خودرو سواری نیز توقیف شد.

** كشف محموله تریاك با همكاری پلیس خراسان شمالی
وی از كشف 117 كیلوگرم مواد مخدر و دستگیری چهار سوداگر مرگ در عملیات مسلحانه و مشترك پلیس سمنان با خراسان شمالی در شهرستان میامی خبر داد و افزود: در پی اقدامات اطلاعاتی و نامحسوس مأموران انتظامی، اعضای یك باند قاچاق مواد مخدر كه قصد انتقال مواد از جنوب شرقی كشور را داشتند شناسایی شدند.
قاسمی اضافه كرد: پس از چند ساعت كنترل و نظارت بر خودروهای عبوری، خودروی پژو پارس و پژو 405 شناسایی و دستور ایست برای آنان صادر شد.
وی به فرار این خودروها به سمت شاهرود اشاره كرد و گفت: مأموران انتظامی میامی با همكاری استان خراسان شمالی با تعقیب و گریز و اجرای طرح مهار در مسیر سوداگران مرگ و شلیك به چرخ‌های خودرو، متهمان را زمین گیر كردند.
فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری چهار قاچاقچی سابقه دار و كشف 117 كیلوگرم تریاك از داخل خودروهای توقیفی خبر داد و گفت: متهمان پس از تكمیل تحقیق به دادسرا معرفی شدند.
به گزارش ایرنا، در سال 97 بیش از 65 گروه عوامل تولید و توزیع موادمخدر در استان سمنان متلاشی شد و از ابتدای فروردین 98 تاكنون 665 طرح برای پاكسازی مناطق مختلف استان از مواد مخدر اجرا شده است.
9891/6103