۱۹ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۳
کد خبر: 83269147
۰ نفر
41 هزار واحد خون در استان مركزی اهدا شد

اراك - ایرنا - مدیركل انتقال خون استان مركزی گفت: 41 هزار و 798 واحد خون سال گذشته در مراكز و پایگاه های انتقال خون استان برای مصرف نیاز خونی بیماران اهدا شد.

دكتر«فاطمه السادات مهدویانی» روز دوشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: 49 هزار و 521 نفر سال گذشته به مراكز اهدای خون استان مراجعه كردند كه از این تعداد 683 نفر شرایط اهدای خون به دلایل مختلف را نداشتند.
وی اظهار داشت:24 هزار و 94 نفر اهدا كننده مستمر خون در استان با فراوانی 6 و 57 صدم درصد موفق به اهدای خون شدند.
مدیركل انتقال خون استان مركزی گفت: سه هزار و 25 زن سال گذشته شرایط اهدای خون را داشتند كه 2 و هفت دهم درصد نسبت به سال ماقبل رشد داشت.
مهدویانی افزود: 57 هزار و 490 واحد خون و فرآورده خونی سال گذشته به بیمارستان های استان به منظور مصرف بیماران نیازمند ارسال شد.
وی اظهار داشت: انتقال خون استان سال گذشته موفق شد 14 هزار و 240 واحد خون و فرآورده خونی مازاد را به خارج استان ارسال كند.
مدیركل انتقال خون استان مركزی گفت: 614 پلاكت فریز شده توسط اهداكنندگان پلاكت، سال گذشته در مراكز و پایگاه های انتقال خون استان جذب شده است.
دكتر مهدویانی ادامه داد: در شهرستان های تفرش، آشتیان، محلات، خمین و دلیجان یك روز در هفته از افراد نوعدوست خونگیری می شود.
استان مركزی در رابطه با فرهنگ اهدای خون جزو رتبه های برتر است و همین امر باعث شده كه این سازمان بتواند علاوه بر تامین خون استان، نیازهای خونی و فرآورده های خونی سایر استان ها را تامین كند.
سازمان انتقال خون ایران در سال 1353 تاسیس شد و با تاسیس آن انتقال خون در ایران قانونمند و از پراكنده كاری در این زمنیه جلوگیری شد.
در حال حاضر سازمان انتقال خون در ایران بالاترین و تنها مرجع تصمیم گیری در زمینه تامین و توزیع خون و فرآورده های خونی سالم در كشور است.
6991/3075

سرخط اخبار جامعه