برخی جاده های خراسان جنوبی لغزنده است

بیرجند - ایرنا - جانشین پلیس راه خراسان جنوبی گفت: اكنون محورهای فردوس، طبس و دیهوك استان بر اثر بارش باران لغزنده است و رانندگان باید احتیاط كنند.

سرهنگ محمدباقر توفیقی نیا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سایر محورهای استان خشك است اما در محورهای لغزنده رانندگان با احتیاط تردد كنند.
وی ضمن تاكید بر اطمینان رانندگان از سلامت خودرو در شرایط جوی افزود: در زمانی كه جاده ها لغزنده است رانندگان باید با رعایت فاصله طولی و سرعت مطمئنه از تغییر مسیر ناگهانی پرهیز كنند تا شاهد اتفاقات ناگواری نباشیم.
كارشناس اداره كل هواشناسی خراسان جنوبی هم امروز برای احتمال وقوع روان آب هشدار داد و گفت: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی در بازه زمانی امروز (دوشنبه) تا امشب پیش بینی می شود شدت بارش ها در نواحی شمالی استان منجر به وقوع روان آب شود.
جواد نخعی افزود: همچنین در نواحی شمالی طبس، بشرویه، سرایان، فردوس، قاینات و خوسف پیش بینی می شود شدت بارش ها منجر به روان آب شود.
وی گفت: به ویژه برای شمال طبس منطقه عشق آباد و شمال سرایان و بشرویه كه هم مرز خراسان رضوی هستند، احتمال سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد.
9893 * 6054