۱۸ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۰
کد خبر: 83268585
۰ نفر
نام «پنج تن سينماي ايران» بر خيابان‌هاي تهران نقش بندد

تهران- ايرنا- عضو شوراي اسلامي شهر تهران پيشنهاد كرد نام «پنج تن سينماي ايران» شامل اساتيد علي نصيريان، محمد علي كشاورز، عزت الله انتظامي، داود رشيدي و جمشيد مشايخي بر خيابان‌هاي تهران نقش بندد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا، احمد مسجد جامعي با انتشار مطلبي در كانال تلگرامي خود گفت: پيشنهاد مي‌دهم نام همه آنها را در مكان ها و معابر مناسب شهر داشته باشيم.
وي در خصوص نامگذاري خيابان«ج» در منطقه يك تهران به نام استاد مشايخي نيز گفت: زنده‌ياد مشايخي شخصيتي بود كه در نقش‌هاي متفاوتي بازي كرد؛ ايشان در بسياري فيلم‌ها و سريال‌ها به ايفاي مرام اهل فتوت پرداخت و در زندگي شخصي هم تحت تاثير آلام مردم بود و در جهت كاهش اين آلام قدم بر مي‌داشت.
وي با بيان اينكه او يك حق ويژه‌اي هم كه بر گردن شهر دارد افزود: آن مرحوم در دهه 60 در سريال پيك سحر در نقش يك رفتگر ظاهر شد و در تغيير نگاه عمومي به اين قشر و كمك به نظافت شهر بسيار موثر افتاد و آن نقش را احيا كرد. بعد از آن هم ما بوستاني به نام رفتگر نامگذاري كرديم.
عضو كميسيون اجتماعي و فرهنگي شوراي اسلامي شهر تهران خاطر نشان كرد: جمشيد مشايخي نسبت به شهر حق مضاعفي دارد و سزاوار است كه نام يك خيابان را به نام ايشان اختصاص دهيم.
تهرام/7244///6139

سرخط اخبار فرهنگ