۱۸ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۴
کد خبر: 83268529
۰ نفر
سيلاب ملاير در مجموع پنج كشته بر جاي گذاشت

همدان- ايرنا- مدير اورژانس پيش بيمارستاني ملاير با اشاره به آمارهاي منتشر شده در زمينه كشته شدگان سيلاب اين شهرستان گفت: بر اثر سيلاب و آوار ناشي از بارش هاي بي سابقه اي كه از ابتداي فروردين امسال در ملاير رخ داد، پنج تن جان خود را از دست دادند.

حميد حمزه لو روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا بيان كرد: در حوادث فروردين كه به سامانه 115 اعلام شد، سه تن بر اثر سيلاب در رودخانه هاي حرم آباد، رودخانه جيحان رود شوشاب و رودخانه روستاي ازناوله غرق شدند كه يك دختر 11 ساله و 2 جوان 22 و 29 ساله بودند.
وي افزود: همچنين 2 تن بر اثر آوار ناشي از سيلاب در روستاي «مشين» ملاير جان خود را از دست دادند.
مدير اورژانس پيش بيمارستاني ملاير بيان كرد: در تاريخ دهم فروردين نيز در سانحه تصادف 2 دستگاه خودرو دنا و سمند در محور ملاير به اراك حد فاصل روستاي پري و گرجايي، چهار تن كشته و پنج تن مجروح شدند.
حمزه لو ادامه داد: از آغاز طرح نوروزي از 25 اسفند تا 17 فروردين ماه امسال، 529 ماموريت توسط اورژانس پيش بيمارستاني در ملاير ثبت شد كه از اين تعداد 114 ماموريت مرتبط با حمل و نقل است.
وي اظهار داشت: از تعداد ماموريت هاي انجام شده در طرح نوروزي امسال، 108 ماموريت غير مرتبط با حمل و نقل و 370 ماموريت نيز مربوط به بيماران بود كه مصدومان و بيماران پس از معاينه و انجام اقدامات امدادي، به بيمارستان امام حسين(ع) به عنوان مركز تروماي جنوب استان انتقال داده شدند.
مدير اورژانس پيش بيمارستاني ملاير افزود: در طرح نوروزي امسال 2 پايگاه ايستگاه سلامت در درياچه كوثر ورودي همدان به ملاير و پارك معلم محور ملاير به اراك داير شد كه در اين مدت 66 تن به اين ايستگاه ها مراجعه كردند.
حمزه لو گفت: از پنجم و ششم فرورين ماه تمامي نيروهاي ما درگير بارندگي و سيلاب و ارايه خدمت به مردم بودند و با تداوم بارش ها همچنان نيروهاي ما در آماده باش كامل هستند.
وي ادامه داد: به منظور كمك رساني به سيل زدگان، صبح امروز يك دستگاه آمبولانس فوريت هاي پيش بيمارستاني 115 ملاير به همراه 2 كارشناس عملياتي 115 و 2 كد اعزامي از همدان به خوزستان اعزام شدند.
به گزارش ايرنا، در حال حاضر تعداد هشت پايگاه فوريت ها شامل سه پايگاه شهري و پنج پايگاه جاده اي با 9 كد عملياتي و 50 نيرو و 15 دستگاه آمبولانس در شهرستان ملاير فعال است.
7528/2090