سوانح رانندگي درون شهري منجر به فوت سمنان كاهش يافت

سمنان- ايرنا- رئيس پليس راهور استان سمنان گفت: تصادف هاي رانندگي منجر به فوت در معابر درون شهري اين استان از بيست و ششم اسفند 97 تا هجدهم فروردين امسال 33 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته كاهش داشت.

سرهنگ موسي بزرگي عصر يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: طرح ملي نوروزي سبب همكاري و همراهي موثر ديگر دستگاه‌ هاي عضو شوراي ترافيك استان و شهرستان ها شد.
وي بيان كرد: حوادث رانندگي منجر به فوت در معابر درون شهري در طرح نوروزي سال 97، سه تن بوده است كه امسال اين تعداد به 2 فوتي رسيد.
بزرگي حوادث و سوانح رانندگي را از مشكلات كشور برشمرد و تصريح كرد: خسارت هاي جاني و مالي ناشي از تصادف هاي رانندگي به خانواده و جامعه آسيب هاي فراواني وارد مي كند.
وي با تاكيد بر اينكه كاهش حوادث رانندگي محدود به فعاليت ها و ماموريت هاي يك سازمان نيست، يادآور شد: در تحقق اين امر هم چون ديگر مشكلات اجتماعي، مردم و بسياري از دستگاه‌ ها سهم و نقش دارند و همه آن ها بايد مسئوليت هاي خود را به خوبي اجرا كنند.
بزرگي خاطر نشان كرد: كاهش سوانح فوتي در معابر درون شهري استان سمنان نشان دهنده موثر بودن اقدام هاي پليس راهور است.
وي با اشاره به ايمن‌ سازي گذرگاه‌ها، اضافه كرد: نصب پل هاي عابر پياده، نرده گذاري زير اين پل ها براي استفاده شهروندان از آن ها و ارتقاء ضريب ايمني و سلامت مردم، آشكارسازي نقاط حادثه خيز و تقاطع ها، از جمله اقدام هاي موثر پليس راهور در كاهش حوادث فوتي است.
رئيس پليس راهور استان سمنان يادآور شد: در بخش كاهش تصادف هاي رانندگي درون شهري در اين استان اقدام هاي خوبي انجام شد و فرهنگ سازي اصولي براي كاهش تصادف عابران پياده و راكبان موتورسيكلت صورت‌ گرفت.
به گزارش ايرنا، طرح نوروزي پليس راه و دستگاه هاي امدادي استان سمنان با شعار «پرهيز از خطر، آرامش در سفر» همزمان با سراسر كشور از 25 اسفند 97 تا 18 فروردين 98 در حال اجرا است، شعار نيروي انتظامي جمهوري اسلامي در طرح هاي نوروز 98 «نشاط بهاري، نظم و قانون مداري» است.
به گزارش ايرنا، از فروردين تا بهمن سال 97، براثر سوانح رانندگي درون شهري در اين استان 34 نفر جان باختند.
9891/7408