۱۸ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۷
کد خبر: 83268132
۰ نفر
سال 98 برای شركت های فناور اصفهان، سال درخشانی خواهد بود

تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان اصفهان گفت: با اختصاص حدود 40 میلیارد تومان اعتبار ازسوی صندوق نوآوری و شكوفایی به این صندوق، سال جاری سالی درخشان برای شركت های فناور این استان خواهد بود.

« احمد مرت» روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: صندوق پژوهش وفناوری استان اصفهان اولین صندوق پژوهش و فناوری كشور است كه از سال 84 فعالیت خود را شروع كرده و عمدتا در این سال ها به شركت های فناور مستقر در پارك های علم و فناوری این استان، تسهیلات ارایه كرده است.
وی بیان كرد: از زمانی كه این صندوق عاملیت صندوق نوآوری وشكوفایی را بدست آورده، به شركت های دانش بنیان با تمركز بیشتری تسهیلات داده و ضمانت نامه برای شركت های دانش بنیان صادر كرده و در بخش سرمایه گذاری جسورانه نیزفعالیت داشته است.
مرت با اشاره به اینكه این صندوق بر اساس حوزه جغرافیایی فعالیت دارد، گفت: صندوق پژوهش و فناوری اصفهان مانند دیگرصندوق ها از قبیل صندوق پژوهش و فناوری تهران نیست كه تخصصی و بر اساس موضوع فعالیت داشته باشد، بلكه به همه شركت های فناور و دانش بنیان دراستان اصفهان خدمات می دهیم و اولویت ما جغرافیایی است تا اینكه موضوعی باشد.
وی بیان كرد: اعتبار اختصاص داده شده صندوق نوآوری و شكوفایی تقریبا 40 میلیارد تومان است كه در قالب 13 میلیارد تومان تسهیلات و 27میلیارد تومان خط اعتباری اعطا شده است.
مرت افزود: تزریق این خط اعتباری از سوی صندوق نوآوری وشكوفایی در پایان سال گذشته، برای سال 98 اصفهان سال درخشانی خواهد بود چرا كه اقدام موثری در جهت شكوفایی شركت های خلاق و نوآور غیر دانش بنیان انجام شده است.
وی همچنین گفت: صندوق های پژوهش و فناوری استان تهران در جذب منابع مالی دستشان باز است و به منابع زیادی نزدیك هستند، اختصاص این اعتبار از سوی صندوق نوآوری وشكوفایی به صندوق های پژوهش و فناوری سایر استان ها اتفاق خیلی خوبی برای توسعه نوآوری در كشور است.
وی یاداور شد: سال گذشته 20 میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات ارزان قیمت، لیزینگ و سرمایه گذاری جسورانه از سوی این صندوق ارایه شده است.
علمی ** 9340**1485