رسانه ها مطالبه گر و به دور از حاشیه سازی باشند

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: برای دستیابی به توسعه در عرصه های مختلف، باید رسانه ها مطالبه گر و به دور از حاشیه سازی باشند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام حبیب‌ الله شعبانی ‌موثقی روز یكشنبه در دیدار اصحاب رسانه همدان با وی به مناسبت آغاز سال جدید اظهار داشت: گاهی مواقع در استان همدان حواشی برجسته دیده می شود و به جای پرداختن به متن اصلی، توجه به حواشی بیشتر است.
وی ادامه داد: در اینگونه شرایط احتمال دامن زدن به مسائل حاشیه ای توسط برخی از افراد و جریان ها نیز زیاد می شود.
امام جمعه همدان تاكید كرد: برای كمك به توسعه استان، رسانه ها با در پیش گرفتن وحدت و همدلی باید حواشی را كنار بگذارند چرا كه ایجاد فضای تنش، اختلاف و افراطی گری به توسعه آسیب می زند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار داشت: رسانه ها محرك قوی اجتماعی در عرصه های مختلف هستند كه نقش مربی گری را در جامعه دارند.
حجت الاسلام شعبانی افزود: امروزه مطالعه روزنامه تنها برای دریافت اطلاعات خام نیست بلكه رسانه ها در شكل دهی به فضای ذهنی جامعه، تغییر، جابجایی، انسجام و مستحكم كردن فرهنگ و سنت موثر هستند.
وی اضافه كرد: صداقت نیاز ضروری رسانه است چرا كه امروز در فضای رسانه ای، تقابلی با رسانه های معاند شكل گرفته است و دشمن با بهره گیری از رسانه، شبیخون فرهنگی، جنگ اقتصادی و روانی ایجاد می كند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان تاكید كرد: هر چند داشتن گرایش سیاسی توسط رسانه امری طبیعی و عادی است اما گرایش های افراطی جناحی به رسانه آسیب می زند.
حجت الاسلام شعبانی اضافه كرد: رسانه پل ارتباطی مردم و مسئولان هستند و باید صدای مردم را به مسئولان و مسئولان را به مردم برسانند.
وی با بیان اینكه برای امام جمعه مساله توسعه استان در بخش های مختلف امر جدی است گفت: توسعه نیازمند زیرساخت ها و روبناهایی است كه شامل جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی، مطالعه راهكارهای اجرای اقتصاد مقاومتی و بومی كردن این راهكارها است.
امام جمعه همدان ادامه داد: بطور حتم در صورت بی توجهی به مسائل زیر ساختی نمی توان به توسعه در بخش های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و مطبوعات دست یافت.
حجت الاسلام شعبانی خواستار تغییر و تحول عمومی تفكر استان در برخی از عرصه ها شد تا بتوان توسعه و زیر ساخت های لازم توسعه را فراهم كرد.
وی اظهار داشت: حوزه نمایندگی ولی فقیه علاوه بر استفاده از توان مشاوران، راه اندازی كارگروه های تخصصی مختلف از جمله اقتصادی را پیش بینی كرده تا تنها به آمارهای ارائه شده اكتفا نشود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان بیان كرد: دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان عامل اقتصادی نیست و بنای ورود به كار های اقتصادی ندارد بلكه حامی بخش خصوصی، كارآفرینان و سرمایه گذار داخلی و خارجی است.
حجت الاسلام شعبانی افزود: این دفتر در زمینه رونق تولید مطالبه گری دارد و از خبرنگاران نیز می خواهد از همه مسئولان حتی امام جمعه در زمینه فعالیت های صورت گرفته در زمینه تحقق رونق تولید مطالبه گری كنند.
وی از رسانه ها خواست چارچوب هایی نظیر تعهد به نظام اسلامی و تقید به ولایت فقیه و ارزش های اسلامی را رعایت كنند.
در این دیدار علاوه بر سرپرست اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان شماری از خبرنگاران به بیان دغدغه ها و مطالباتشان پرداختند.
به گزارش ایرنا 133 نشریه مكتوب و الكترونیكی در همدان فعال هستند كه از این تعداد 82 نشریه چاپی و مابقی الكترونیكی و پایگاه خبری هستند.
2090/7526