شیطنت العربیه نت از ملاقات عبدالمهدی با رهبر معظم انقلاب

تهران – ایرنا- شبكه سعودی العربیه نت روز یكشنبه خبری تحریف شده از دیدار نخست وزیر عراق با رهبر معظم انقلاب منتشر كرد كه گفته می شود هدف آن تحت الشعاع قرار دادن اهمیت و دستاوردهای سفر عادل عبدالمهدی به تهران بوده است.

العربیه نت در این تحریف رسانه ای ، ابتدا مدعی شده كه عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در پاسخ به خواسته (حضرت آیت الله خامنه ای) برای خروج هرچه سریعتر نیروهای امریكایی از عراق گفته 'سیاست حكومت عراق همكاری با همه كشورهاست'.
این درحالی است كه در بیانیه منتشره از سوی دفتر نخست وزیری عراق كه در پایگاه اطلاع رسانی دفتر نخست وزیری این كشور منتشر شده، آمده است'عبدالمهدی تاكید كرد كه خط مشی دولت عراق بر تقویت پیوندهای مشترك و تحكیم فرصت های همكاری با تمام كشورهای همسایه است.'
در بخش دیگر این بیانیه از عبدالمهدی نقل شده كه وی بر موضع خود مبنی بر 'عدم ورود به هرگونه محوری بر علیه طرف های دیگر' تاكید كرده و گفته است 'سیاست محور بندی' را مردود می داند و نیز 'نسبت به ایجاد روابطی به نفع تمامی ملت های منطقه علاقه مند است'.
العربیه نت در حالی اقدام به شیطنت حرفه ای در انتشار این خبر كرده كه اشاره رهبری در دیدار عبدالمهدی ، 'نیروهای آمریكایی' مستقر در عراق بوده است و اظهارات نخست وزیر عراق اما صرفا تاكید بر توسعه روابط با تمامی كشورهای منطقه بویژه همسایگان دارد ؛ نكته ای كه جمهوری اسلامی ایران نیز این رویكرد عراق را همواره تایید كرده و با آن مشكل نداشته است.
عبدالمهدی روز شنبه این هفته در راس یك هیات عالی سیاسی و اقتصادی وارد تهران شد و ضمن ملاقات با رهبر معظم انقلاب با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه كشورمان دیدار و گفت و گو كرد.
عادل عبدالمهدی در این دیدار تأكید كرد: روابط عراق با جمهوری اسلامی ایران روابط ویژه‌ای است و ما اعلام كرده‌ایم كه هیچگاه به تحریم‌های آمریكا بر ضد ایران نخواهیم پیوست.
خاورم**1770**1586