۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
کد خبر 83267905
۰ نفر
بازی مرگ و زندگی برای تیم ملی فوتبال زنان

تهران - ایرنا - تیم ملی فوتبال زنان ایران برای راهیابی به مرحله نهایی رقابت های قهرمانی آسیا و انتخابی بازی های المپیك باید از سد چین تایپه بگذرد؛ دیداری كه حكم مرگ و زندگی را برای آنها دارد.

به گزارش روز یكشنبه خبرنگار ایرنا، مرحله مقدماتی رقابت های قهرمانی فوتبال زنان آسیا و كسب سهمیه بازی های المپیك از 14 فروردین ماه با حضور 12 تیم در سه گروه آغاز شد تا تیم های اول هر گروه به مرحله نهایی صعود كنند.
تیم ملی فوتبال بانوان كشورمان در گروه C با تیم های چین تایپه، فیلیپین و فلسطین همگروه است. مسابقات این گروه در دوحه قطر برگزار می شود كه ملی پوشان ایران در نخستین دیدار برابر فیلیپین با 2 گل شكست را پذیرفتند و در دومین مسابقه با 9 گل فلسطین را از پیش رو برداشتند.
با توجه به شكست فیلیپین در دومین دیدار خود برابر چین تایپه، تیم ملی فوتبال زنان ایران این شانس را دارند كه با پیروزی برابر چین تایپه در آخرین دیدار خود به مرحله نهایی مسابقات صعود كنند.
مرحله نهایی رقابت ها با حضور تیم های استرالیا، كره شمالی، كره جنوبی، چین، تایلند و سه تیم صعود كننده از مرحله دوم برگزار می شود. سهمیه قاره آسیا برای فوتبال زنان در بازی های المپیك سه تیم است كه با توجه به میزبانی ژاپن در المپیك 2020 و حضور بدون دردسر همه تیم های ورزشی این كشور در المپیك، در نهایت 2 تیم، قهرمان و نایب قهرمان رقابت های فوتبال زنان قهرمانی آسیا، جواز حضور در المپیك را كسب می كنند.
سومین دیدار تیم ملی فوتبال زنان ایران روز سه شنبه 20 فروردین از ساعت 19 برگزار می شود و «مریم آزمون» سرمربی تیم ملی در گفت و گویی كه فدراسیون فوتبال منتشر كرده است در این باره گفت: در دیدار با فیلیپین به رغم داشتن موقعیت های زیاد پیروز نشدیم، ولی مقابل فلسطین حریف را به خوبی آنالیز كردیم و با گل های زیاد به برتری رسیدم تا شرایط روحی و روانی بازیكنان حفظ شود.
وی افزود: شكست فیلیپین مقابل چین تایپه ما را به صعود از این مرحله امیدوار كرد تا در صورت پیروزی برابر چین تایپه از این مرحله صعود كنیم.
سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران خاطرنشان كرد: مصاف با چین تایپه حكم فینال را برای ما دارد و امیدوارم بتوانیم سربلند این دیدار را به پایان برسانیم.
همچنین «مژگان مدایم زاده» مربی دروازبانان تیم ملی فوتبال زنان ایران نیز گفت: از عملكرد «زهرا خواجوی» دروازه بان شماره یك تیم در دیدار نخست راضی بودیم و او در مسابقه دوم مقابل فلسطین دروازه خود را بسته نگه داشت.
وی گفت: «مریم نامی» دیگر دروازبان تیم ملی نیز از وضعیت بدنی و آمادگی مطلوبی برخوردار است و «رها یزدانی» نیز مصدومیت خود را پشت سر گذاشته تا در صورت صلاحدید كادر فنی به میدان برود.
مربی دروازه بان های تیم ملی فوتبال زنان اظهار امیدواری كرد كه تمام بازیكنان در مصاف با چین تایپه دستورات كادر فنی را به خوبی اجرا كرده تا به یاری خداوند به مرحله بعدی صعود كنند.
«سارا قمی» كاپیتان تیم ملی فوتبال زنان ایران نیز گفت: در دیدار نخست هماهنگی لازم را نداشتیم و هر چند هدف پیروزی برابر فیلیپین بود اما این مهم حاصل نشد. ولی در برابر فلسطین موقعیت هایمان به گل نشست و امیدوارم این روند در دیدار برابر چین تایپه تكرار شود.
«حسین عبدی» سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران و «محمد حبیبی» مشاور فنی تیم نیز در كنار سایر اعضای كادر فنی تیم ملی زنان در دوحه حضور دارند.
گروه بندی رقابت ها:
گروه A: میانمار (میزبان)، هند، اندونزی، نپال
گروه B: ویتنام، اردن، هنگ‌كنگ و ازبكستان (میزبان)
گروه C: چین تایپه، ایران، فیلیپین و فلسطین (میزبان قطر)
ورزشی**9029**1067**