تجهیزات بیمارستان صحرایی كردستان به خوزستان ارسال شد

سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشكی كردستان گفت: بیمارستان صحرایی شهید ماموستا شیخ الاسلام این دانشگاه به همراه تجهیزات آن برای خدمت رسانی به آسیب دیدگان سیل به استان خوزستان ارسال شد .

سیامك واحدی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بیمارستان 50 تختخوابی متكشل از آزمایشگاه، اتاق عمل، دو تخت آی سی یو و پنج بخش با تجهیزات كامل است.
وی با بیان اینكه این بیمارستان صبح امروز برای برپایی به خوزستان فرستاده شد، گفت: 18 نفر برای برپایی این بیمارستان و تحویل آن به اورژانس خوزستان اعزام شدند و این بیمارستان تا زمانی كه نیاز باشد در این استان دایر خواهد بود.
رییس دانشگاه علوم پزشكی كردستان افزود: امروز پنج دستگاه آمبولانس با 10 نفر از بهترین نیروهای فوریت های پزشكی اعزام شده و تا هر زمانی كه نیاز باشد در اهواز مستقر باشند.
وی اظهار داشت: تمام كاركنان و مجموعه دانشگاه علوم پزشكی كردستان در تمام سطوح، آماده ارائه خدمات سلامت به همه هموطنان در اقصی نقاط كشور هستند.
روز گذشته نیز به همت این دانشگاه یك كامیون حاوی كالاهای بهداشتی و درمانی مورد نیاز مردم سیل زده لرستان به این استان اعزام شد.

** علوم پزشكی كردستان آماده ارائه خدمات به مناطق سیل زده است
معاون بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشكی كردستان نیز گفت: در راستای كمك به مناطق سیل زده كشور، این دانشگاه آمادگی كامل برای ارائه هر نوع خدمات بهداشتی، درمانی و دارویی به مردم اسیب دیده این مناطق را دارد.
فرزام بیدارپور اظهار داشت: در صورت اعلام نیاز دانشگاه های علوم پزشكی مناطق سیل زده كشور از جمله استان لرستان، این دانشگاه از آمادگی لازم برای اعزام تیم های پزشكی و پیراپزشكی به این مناطق برخوردار است.
وی گفت: به همت این دانشگاه روز گذشته یك كامیون حاوی كالاهای بهداشتی و درمانی مورد نیاز مردم سیل زده لرستان به این استان اعزام شده كه شامل 10 هزار قوطی شیر خشك و سایر اقلام و كالاهای بهداشتی و درمانی مورد نیاز آسیب دیدگان است.
بارش شدید باران، تگرگ و برف روزهای میانی فروردین ماه امسال در مناطق مختلف كشور را در بر گرفت و در برخی از استان ها و شهرها باعث بوجود آمدن سیل و تلفات، صدمات و خسارتی به هموطنان بویژه در استان های گلستان، لرستان، ایلام و خوزستان شد.
7348 / 3034