۱۸ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۱
کد خبر: 83267283
۰ نفر
بخشدار ندوشن توجه به راه هاي منطقه را خواستار شد

يزد - ايرنا - بخشدار ندوشن با اشاره به تردد تريلي ها و ترافيك بالا در جاده هاي بخش به شهر يزد مركز استان و نيز مركز شهرستان ميبد، خواستار توجه بيشتر به راه هاي اين منطقه شد.

به گزارش ايرنا، سيد بهروز موسوي ندوشن روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: جاده ندوشن - فولاد آلياژي نه تنها كم عرض است بلكه از استاندارد لازم برخوردار نيست و با توجه به اينكه سال ها پيگيري تعريض اين جاده هستيم لازم است امسال اين موضوع در برنامه كار نهادهاي ذي ربط قرار گيرد.
وي توجه به راه ها را از اولويت هاي سال 98 عنوان كرد و اظهار داشت: رفت و آمد تريلي هاي حامل مواد معدني در اين مسير باعث ايجاد خطر و وارد آمدن خسارت به شهروندان و خودروهاي سواري در اين مسير مي شود.
وي تكميل جاده ندوشن – ورزنه به استان اصفهان را در كنار تعريض جاده فولاد آلياژي از ديگر برنامه ها بيان كرد و گفت: در حال حاضر 55 كيلومتر از 130 كيلومتري اين جاده در حوزه استحفاظي استان يزد خاكي است كه براي تكميل آن بيش از 300 ميليارد ريال اعتبار نياز است.
وي با بيان اينكه اين طرح ملي است، خاطر نشان كرد: با احداث اين جاده فاصله استان هاي يزد و اصفهان 70 كيلومتر كاهش مي يابد؛ ضمن اينكه جاذبه هاي گردشگري از جمله تالاب بين المللي گاوخوني، قلعه خرگوشي و معادن ندوشن در اين مسير قرار دارد.
بخشدار ندوشن در ادامه با اشاره به وجود انديس هاي متعدد معدني در منطقه، خواستار اختصاص يك درصد عوارض فروش معادن براي توسعه، عمران و آباداني منطقه شد و گفت: همچنين 15 درصد حقوق دولتي معادن بايد به منطقه اختصاص يابد.
وي پيگيري براي جذب اين منابع را از ديگر اولويت هاي برشمرد و اظهار داشت: توجه به ميراث فرهنگي و جاذبه هاي گردشگري از ديگر اولويت هاي امسال است.
شهر ندوشن با بيش از پنج هزار نفر جمعيت در 80 كيلومتري شمال غرب مركز استان يزد قرار دارد.
6198/ 2047/