۱۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۵
کد خبر: 83267148
۰ نفر
شهرداری تهران: خط ۶ مترو كاملا ایمن است

تهران_ایرنا_مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در واكنش به حواشی مربوط به ایمنی خط 6 مترو تهران اعلام كرد: این خط كاملا ایمن و از تمام استانداردهای لازم برخوردار است.

به گزارش ایرنا،این مركز شامگاه شنبه اطلاعیه ای درخصوص حواشی مربوط به ایمنی این خط كه قرار است فردا 9كیلومتر از آن با سه ایستگاه مسافرگیری به بهره برداری برسد صادر كرد.
در این اطلاعیه كه رونوشتی از آن به ایرنا ارسال شد، آمده است: خط 6مترو كه فردا با حضور دكتر روحانی رئیس جمهوری و دكتر حناچی شهردار تهران افتتاح خواهدشد، طبق تمامی استانداردهای رایج و معمول مورد ارزیابی‌های لازم قرارگرفته و با تاییدیه مشاوران و مدیران شركت راه‌آهن شهری تهران و حومه از هر لحاظ ایمن و مورد اطمینان كامل است.
براساس این گزارش عصر امروز سند تاییدیه ایمنی شركت‌ گروه مهندسین مشاور و مجری مبنی بر انجام تست‌های ایمنی خط 6 مترو شامل تهویه و هواسازها، سیستم ایمنی و اطفا حریق و سیگنالینگ نیز تقدیم كمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهرتهران شده است.
این اطلاعیه در پایان خاطرنشان كرده است: نخستین و بالاترین اولویت مدیریت شهری و شهرداری تهران امنیت شهروندان است و هیچگاه در راستای بهره‌برداری و افتتاح پروژه‌ها امنیت، دقت و صحت فدای سرعت نخواهدشد.
خط شش مترو تهران یكی از خطوط درون‌شهری با ۳۱ ایستگاه در ۳۲ كیلومتر است. این خط از حرم شاه عبدالعظیم آغاز شده و پس از طی یك مسیر جنوب به شمال در ایستگاه متروی میدان شهدا با خط چهار، در امام حسین با خط دو، در ایستگاه متروی شهدای هفت تیر با خط یك و در ایستگاه متروی میدان ولیعصر با خط سه، تقاطع خواهد داشت و سپس به سمت غرب امتداد مسیر داده و به محدوده شمال غربی تهران خواهد رسید.
شبك**9353**1708