۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴
کد خبر 83267007
۰ نفر
راه هاي شرياني خراسان رضوي لغزنده است

مشهد - ايرنا - مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي خراسان رضوي گفت: بارندگي از عصر شنبه در جاده هاي شمال اين استان موجب لغزندگي آنها شده است.

ابراهيم نصري شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بر اساس گزارشهاي دريافتي از دوربين هاي نظارتي و راهداران، سطح بزرگراههاي مشهد - چناران - قوچان و باغچه - تربت حيدريه و آزادراه مشهد - باغچه و جاده هاي مشهد - كلات و مشهد - فريمان لغزنده است.
وي اظهار داشت: در حال حاضر بارندگي ساير جاده هاي استان در حوزه شهرستانهاي چناران، قوچان، سبزوار، بردسكن، كاشمر، فيروزه، رشتخوار، درگز، خواف، زاوه، مشهد، جغتاي، بينالود (طرقبه شانديز)، فريمان و باخرز را نيز تحت تاثير قرار داده است.
وي گفت: به رغم بارندگي رفت و امد در تمام جاده هاي خراسان رضوي به صورت عادي و روان در جريان است.
بر اساس اخطار اداره كل هواشناسي خراسان رضوي، بيشترين حجم بارندگي از عصر امروز تا عصر فردا در مناطق مختلف اين استان رخ خواهد داد.
در اين مدت بارشهاي پرحجم به شكل رگبار توام با رعد و برق و احتمال بارش تگرگ پيش بيني شده كه در برخي ساعات همراه با وزش باد شديد خواهد بود.
خراسان رضوي 20 هزار و 575 كيلومتر جاده دارد كه 6 هزار و 423 كيلومتر آن بين شهري و 14 هزار و 152 كيلومتر آن راه روستايي است.
اين استان علاوه بر 51 گردنه به طول 545 كيلومتر در جاده هاي بين شهري، 172 گردنه به طول 574 كيلومتر در جاده هاي روستايي و 136 منطقه كولاك خيز و مه گير به طول 586 كيلومتر دارد.
3221 / 6053