روزانه 2 هزارو 500 پرس غذا در مناطق سيل زده توزيع مي شود

خرم آباد - ايرنا - مديركل حج و زيارت استان لرستان گفت: روزانه 2 هزار و 500 پرس غذاي گرم در مناطق آسيب ديده ناشي از سيل پلدختر توزيع مي شود.

محمد خسروي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: بعداز وقوع سيل در شهرستان پلدختر، مكاني در روستاي ولي عصر اين شهرستان به منظور پخت غذاي مورد نياز براي مردمي سيلزده در اختيار اداره حج و زيارت قرار گرفت تا با طبخ غذاي گرم براي مردم سيل زده پلدختر، بتوانيم مردم را ياري كنيم.
وي افزود: علاوه بر اين اقلام بهداشتي و آب معدني با كمك كارگزاران حج و زيارت در اختيار مردم سيل زده گذاشته مي شود.
مديركل حج و زيارت لرستان گفت: با كمك از معتمدين محلي و با شناسايي آسيب ديدگان واقعي با تامين اقلام ضروري آنها در كم كردن بخشي از مشكلات مردم مناطق سيل زده نهايت تلاش صورت مي گيرد.
بر اثر سيل روز دوشنبه 12 فروردين در لرستان رودخانه هاي اين استان در شهرستان هاي مختلف طغيان و سد مروك درود نيز سرريز كرد ستاد مديريت بحران استان قبل از وقوع سيل اطلاع رساني وسيعي را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالي هشدار داده شد منزل خود را ترك كنند.
اكنون برق، آب و گاز برخي از مناطق شهري و روستايي قطع شده، پل هاي بسياري در مسيرهاي اصلي و فرعي فروريخته و بسياري از روستاهاي سيل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، اليگودرز و دوره چكني راه دسترسي ندارند.
مردم شهرهاي پلدختر و معمولان و روستاهاي اطراف حاشيه كشكان از 12 فروردين 24 ساعت و به مدت يك شبانه روز را بدون دريافت خدمات امدادي و هرگونه امكاناتي در پشت بام منازل يا كوه هاي اطراف گذراندند.
تمامي راه هاي ارتباط زميني به منطقه قطع شده بود و شرايط جوي اجازه پرواز هوايي را نمي داد، اما از نخستين ساعات 13 فروردين با بهبود شرايط جوي و ايجاد يك راه دسترسي در مسير آزادراه خرم آباد - پل زال كار امدادرساني به مردم آغاز شده است.
برآورد اوليه از خسارت سيل اخير در لرستان 15 هزار ميليارد ريال است و بر اساس اعلام پزشكي قانوني تا كنون 14 نفر در اين سيل جان خود را از دست داده اند .
1920/6060