كار توزيع 11 تن گوشت گوسفندي در خاش آغاز شد

زاهدان - ايرنا - مدير اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خاش سيستان و بلوچستان گفت: كار توزيع حدود 11 تن گوشت گوسفندي با هدف تنظيم بازار اين شهرستان از روزهاي گذشته آغاز شده و تا مرحله شكسته شدن قيمت هاي كاذب و تامين نيازهاي مردم ادامه پيدا مي كند.

مهدي اسماعيلي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: تاكنون گوشت 500 راس گوسفند كه افزون بر 2 هزار قطعه بوده در فروشگاههاي تعاون روستايي و اتكا با نظارت فرمانداري و بازرسان اداره صمت و اتاق اصناف توزيع شده و همچنان تداوم دارد.
اسماعيلي ادامه داد: با توجه به اينكه گوشت در بازار آزاد و قصابي هاي اين شهرستان با قيمت 90 تا 100 هزار تومان به فروش مي رسد لذا اين اقدام عرضه گوشت با كاهش 50 درصدي قيمت فرصتي مناسب براي خانوارها بوده كه گوشت مورد نياز خود را تهيه و ذخيره سازي كنند.
مدير اداره تعاون روستايي خاش نيز گفت: از زمان آغاز طرح توزيع در روزهاي گذشته تاكنون افزون بر سه تن گوشت گرم و تازه ذبح شده گوسفندي شامل ران با قيمت 444 هزار ريال و سردست با قيمت 424 هزار ريال توزيع شده است.
محمد جمالزهي افزود: همچنين مقدار سه تن گوشت منجمد تنظيم بازار را نيز عرضه شده است.
وي اظهار داشت: در ايام نوروز كار توزيع 23 تن ميوه پرتقال و سيب با قيمت مصوب دولت انجام شد.
جمالزهي افزود: هر فرد سرپرست خانوار با ارائه كارت ملي به فروشگاه تعاون روستائي مي تواند مقداري از گوشت مورد نياز خانوار خود را تهيه كند.
شماري از شهروندان خاش در گفت و گو با خبرنگار ايرنا ضمن تقدير از تلاش هاي مسئولان براي تامين نيازهاي اساسي مردم و كمك به كاهش گراني ها اهميت اطلاع رساني و اجراي برنامه هاي نظارتي و كنترلي و اختصاص سهميه بيشتر گوشت تنظيم بازار با هدف رفع مشكلات مردم منطقه را خواستار شدند.
محمد ساراني بيان كرد: كار توزيع گوشت تنظيم بازار در خاش شروع شده و انتظار داريم در ايام ماه رمضان و عيد قربان هم تداوم داشته باشد.
محمد جمشيدزهي شهروند ديگر خاشي اظهار داشت: از مسئولان براي اين اقدام توزيع گوشت تازه گوسفندي تشكر مي كنيم و انتظار داريم نظارت ها بيشتر و توزيع عادلانه و همراه با اطلاع رساني گسترده باشد تا همه خانوارها بتوانند نيازهاي اساسي خود را تامين كنند.
رضا مير از ديگر شهروندان خاش گفت: با توجه به اينكه در اواخر سال قبل و امسال بارش هاي خوبي در خاش اتفاق افتاده و نشاط و سرسبزي به طبيعت هديه و مراتع نيز شاداب شده اند از همه مردم مي خواهيم شكرگذار نعمت هاي الهي باشند و اجازه ندهند عده اي سودجو و دلال و منفعت طلب براي گوشت گوسفند و گياهان و غيره قيمت هاي نجومي بگذارند و مردم فقير و كم دست و مستضعف نتوانند نيازهاي خانواده محروم خود را تامين كنند.
وي افزود: چندين ماه است كه گوشت در خاش و كشور گران شده و بسياري از مردم نتوانسته اند به آن دسترسي داشته باشند كه توزيع گوشت يارانه اي مبارزه با ظلم و بي عدالتي افراد سود جو است.
7310 **6081