۱۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۰
کد خبر: 83266196
۰ نفر
سیلاب بیش از 83 میلیارد تومان به كرمان خسارت زد

كرمان - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری كرمان با اشاره به بارش های بهاری اخیر گفت: سیلاب از ابتدای سالجاری تا 15 فروردین، 83 میلیارد و 729 میلیون تومان به بخش‌های مختلف این استان خسارت وارد كرده است.

سید مصطفی آیت ‌اللهی موسوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خسارت سیلاب در 11 شهرستان برآورده شده و بررسی خسارت برای سایر شهر‌های استان نیز در دست بررسی است.
وی تصریح كرد: بیشترین خسارت‌ها در شهرستان‌های جنوبی و غربی استان شامل قلعه گنج ،شهربابك، رودبارجنوب و بم رخ داده و سیلاب درسه بخش زیربنایی و راه‌های اصلی، مسكن و كشاورزی خسارت وارد كرده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری كرمان با اشاره به خسارت سیلاب به كشاورزی استان اظهار داشت: درشهرستان بم 500 هكتار و درشهرستان رودبار جنوب 90 هكتار از مزارع به دلیل جاری شدن سیل دچار آسیب جدی شده اند.
وی افزود: همچنین وزش توفان درشهر‌ستان های بم و انار هم خساراتی به بخش راه‌ها و كشاورزی سبب شده كه باید به صورت جزئی تر این خسارت ها بررسی و گزارش ارائه شود.
سامانه بارشی در روزهای ابتدایی سال جدید به استان كرمان وارد شد كه با فعالیت این سامانه خسارت های مالی بسیاری به برخی از شهرستان های استان كرمان وارد شد.
در حالی كه برخی نقاط كشور درگیر سیلاب هستند، استان كرمان با استفاده از تجارب قبلی و تمهیدات اندیشیده شده توسط مسئولان و تلاش های شبانه روزی دستگاه های ذیربط موفق به مهار بحران سیلاب با كمترین خسارت شد.
7437/ 5054