۱۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۰
کد خبر: 83266195
۰ نفر
بانوی تبریزی ركورد قوی ترین زن جهان را شكست

تبریز - ایرنا - گیتی موسوی، بانوی تبریزی، موفق شد با كشیدن یك تریلی به وزن 12 هزار و 270كیلوگرم به مسافت 30 متر با طناب، ركورد قوی ترین زن جهان را بشكند.

به گزارش ایرنا، موسوی امروز شنبه موفق شد در حضور مشاور ایرانیان برای گینس و جمعی از شهروندان تبریزی با كشیدن تریلی، ركورد قوی ترین زن جهان را از استرالیا بشكند.
پیش از این یك زن استرالیایی در سال 2011 میلادی با كشیدن یك تریلی به وزن 11 هزار و 350كیلوگرم، نام خود را به عنوان قوی ترین زن جهان، در كتاب ركوردهای گینس ثبت كرده بود.
بانوی تبریزی 43 ساله كه حال باید نامش به عنوان قوی ترین زن جهان در كتاب ثبت ركوردهای جهانی موسوم به «گینس» ثبت شود، از هفت سالگی به ورزش پرداخته و در شهریور ماه 1397 در مسابقات قدرتی بین باشگاهی در وزن 90كیلوگرم اول شده است.
موسوی كه ركورد قوی ترین زن جهان از استرالیا را با یك هزار كیلوگرم اختلاف شكسته است، می گوید كه 6 ماه قبل نیز به این موفقیت دست یافت، اما چون فیلم اقدامش با تلفن همراه تصویربرداری شده بود، مورد قبول واقع نشد و به او اعلام شد كه باید موفقیتش از زوایای گوناگون فیلمبرداری شود و این بار این اتفاق روی داد.
بانوی تبریزی آرزو دارد مدافع حرم شود و در آینده فرصتی پیش آید كه بتواند یك هواپیمای 12 تا 15 تنی را جابجا كند.
مشاور ایرانیان برای ثبت ركورد در كتاب ركوردهای جهان( گینس ) نیز در حاشیه انجام ركورد موسوی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برنامه‌ای كه امروز به خوبی و با موفقیت صورت گرفت، كشیدن تریلی به وزن ۱۲ هزار و ۲۷۰كیلوگرم بود و طی آن ركورد جهانی كه متعلق به یك خانم استرالیایی بود، جابه جا شد.
اشكان دشمن زیاری افزود: پدیده ثبت ركوردهای جهانی به این صورت است كه مستندات اخذ و به دفتر گینس ارسال می‌شود و داوران پس از بررسی به ثبت ركورد اقدام می‌كنند.
دشمن‌زیاری ادامه داد: البته گینس در ایران نماینده رسمی ندارد و به خاطر برخی محدودیت‌ها هیچ داوری از سوی گینس به ایران نمی‌آید، ولی راهكارهایی وجود دارد كه بتوان این ركوردها را ثبت كرد.
وی اضافه كرد: برنامه خانم موسوی به شكل عالی برگزار شد و هیچ اشكال و ایرادی نداشت، اما در نهایت نظر نهایی را دفتر گینس اعلام می‌كند.
روابط عمومی اداره كل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز با تایید انجام برنامه ركوردشكنی بانوی تبریزی به ایرنا اعلام كرد كه این اداره كل در حال پیگیری های لازم برای اطلاع از چند و چون برگزاری این رویداد ورزشی است.
518