90 حادثه ريزش سنگ در جاده هاي مهاباد ثبت شد

مهاباد - ايرنا - رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي مهاباد گفت: در شبانه روز گذشته 90 حادثه ريزش سنگ در جاده هاي شهري و روستايي اين شهرستان ثبت و با تلاش ماموران راهداري پاكسازي شد.

كريم عبدالله پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين ريزش سنگ در محورهاي مهاباد، پسوه و گردنه زمزيران و جاده هاي روستايي از جمله روستاي «حاجي ماميان»، «آفان» و «قزلوجه» و «گرده گروي» اتفاق افتاد.
وي با اشاره به ثبت 30 مورد ريزش كوه در جاده هاي اين شهرستان اضافه كرد: در روستاي حاجي ماميان ريزش كوه باعث شده حدود يك كيلومتر از جاده اين روستا تخريب شود و به سه دهه پل نيز خسارت وارد شود.
وي افزود: ريزش كوه در گردنه «زمزيران» در محور مهاباد سردشت نيز در طول شبانه روز گذشته به صورت متناوب ادامه دارد و ماموران راهداري روستاي «كله گاوي» مشغول بازگشايي اين محور هستند.
عبدالله پور در خصوص علت ريزش سنگ در جاده هاي اين شهرستان گفت: آب باران باعث مي شود خاك و سنگ ريزه ها شسته شود و با خالي شدن زير سنگ ها به دليل شيب فراوان، سنگ ها به سمت پايين و روي جاده سرازير مي شود.
وي از رانندگان خواست قبل از سفر در اين فصل از وضعيت جاده ها با شماره تلفن هاي 42224500، 422223600 و 2-42224501 آگاهي پيدا كنند.
به گزارش ايرنا چهار راهداري در روستاهاي كيتكه (گردنه جواله ره شان)، كله گاوي ( گردنه زمزيران) و آفان در مسير مهاباد - سردشت و گردنه قره بلاغ (مسير مهاباد - بوكان) به همراه راهدارخانه مركزي در مهاباد فعال است.
مهاباد داراي يكهزار كيلومتر راه شامل 235 كيلومتر راه اصلي و فرعي و 700 راه روستايي آسفالت و شوسه است.
3020/6185/7129