چهار باب ساختمان روستايي در سروآباد تخريب شد

سنندج - ايرنا - بخشدار مركزي سروآباد گفت: چهار باب ساختمان روستايي در اثر بارش باران هاي اخير تخريب شده و ساكنان آنها بايد مكان زندگي خود را تخليه و در كنند.

بهروز علي نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: بارش هاي شديد باران در روزهاي اخير در شهرستان سروآباد موجب ايجاد خسارت به روستاي تفين بخش مركزي شد.
وي افزود: بارش باران و رانش زمين در اين روستا باعث تخريب چهار ساختمان مسكوني شد و چهار ساختمان مسكوني نيز در معرض خطر تخريب قرار دارند و به ساكنان آنها هشدار تخليه داده شد.
بخشدار مركزي سروآباد يادآور شد: رانش زمين در روستاي تفين باعث مسدود شدن راه ورودي اين روستا شد كه عوامل راهداري و حمل و نقل جاده اي در حال بازگشايي آن هستند.
وي اضافه كرد: قسمتي از روستاي تفين در معرض رانش زمين قرار دارد و قبلا هشدارهاي لازم در خصوص هرگونه ساخت و ساز در محدوده رانش به ساكنان اين روستا داده شده است.
علي نژاد گفت: جلسه ستاد مديريت بحران شهرستان سروآباد روز گذشته در روستاي تفين برگزار و امروز نيز جلسه مديريت بحران براي اتخاذ تصميمات لازم در خصوص شرايط بحراني اين روستا تشكيل خواهد شد.
وي تاكيد كرد: به خانوارهايي كه هشدار تخليه مكان مسكوني آنها داده شد، امكانات لازم براي سكونت موقت آنها داده مي شود.
به گزارش ايرنا، روستاي تفين آخرين روستاي بخش مركزي شهرستان سروآباد است كه در نزديكي كامياران واقع شده، اين روستا داراي 30 خانوار با جمعيت بيش از 90 نفر است.
بارش هاي اخير برف و باران در شهرستان سروآباد در مقايسه با سال گذشته 50 درصد افزايش نشان مي دهد كه در برخي مناطق روستايي و راه ها باعث رانش زمين شده است.
475 راهدار كردستان در طرح نوروزي از 25 اسفند پارسال تا 17 فروردين جاري آماده باش و به صورت شبانه روزي به مسافران و رانندگان خدمت‌رساني كردند.
راهداران در طرح زمستاني بيش از هشت هزار و 500 كيلومتر از راه هاي استان را شامل يك هزار و 900 كيلومتر در مسيرهاي بين شهري و 6 هزار و 600 كيلومتر در راه روستايي را تحت پوشش قرار داده‌اند.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مركزي و هورامان و جمعيتي بيش از 52 هزار نفر در فاصله 90 كيلومتري از سنندج مركز استان كردستان واقع شده و 24 كيلومتر مرز با كشور عراق دارد.
7354/9102