۱۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۴
کد خبر: 83265905
۰ نفر
مسیر بندر لافت قشم به بندر پُهل تعطیل شد

قشم - ایرنا - رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: با توجه به وزش باد شدید و تلاطم دریا، تردد لندینگ كرافت ها در مسیر بندرهای لافت-پُهل تعطیل شد.

علی اشتری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مسیر بندر شهید ذاكری قشم به بندرعباس و هرمز تردد شناورهای مسافری كلاس A در حال انجام است و تردد بقیه شناورها متوقف شده است.
وی ادامه داد: باد بسیار شدید غربی همراه با گرد و خاك و كاهش دید افقی نواحی شمالی قشم و به خصوص بنادر لافت و پُهل را تحت تاثیر قرار داده است.
رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم تصریح كرد: برای ساعات آینده تیز وقوع توفان در لنگرگاه قشم، بندرعباس، هرمز و لارك پیشبینی می شود كه با گرد و خاك و كاهش دید افقی همراه است.
وی افزود: شدت این تنوفان قابل ملاحظه است و تردد برای شناورهای مسافری و صیادی با خطر بالا همراه است.
اشتری به دریانوردان و به ویژه صیادان هشدار داد تا جهت جلوگیری از حوادث احتمالی مرتبط با توفان هر چه زودتر نسبت به استقرار در پناهگاه مناسب اقدام كنند و در دریا تجمع و تمركز نكنند.
هشت اسكله گردشگری در مناطق شیب دراز، كندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می كنند. این شهرستان 19 اسكله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.
جزیره قشم با وسعت یك هزار و 500 كیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول 135 كیلومتر و عرض میانگین 11 كیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و 300 كیلومتر خط ساحلی دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارك با حدود یكهزار و 628 كیلومتر مربع وسعت در میان آب های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
7500

سرخط اخبار استان‌ها