۱۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۳
کد خبر: 83265904
۰ نفر
رییس فدراسیون قایقرانی: تمركز روی رشته های المپیكی است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون قایقرانی اولویت برنامه هایش را تمركز ویژه بر روی رشته های المپیكی ذكر كرد و گفت: در سال كسب سهمیه هستیم و باید با قدرت برای رسیدن به سهمیه المپیك 2020 تلاش كنیم.

«علیرضا سهرابیان» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره فعالیت های این رشته در سال جدید افزود: سال كسب سهمیه پیش روی ورزشكاران است و به همین دلیل بر روی المپیكی ها نگاه ویژه ای داریم. به طور قطع كار آسانی نداریم و می دانیم كه حریفان در این سال ها به بهترین شكل برنامه ریزی كرده اند اما خودمان را دست كم نمی گیریم و به همین دلیل زمان را از دست نمی دهیم.
وی اظهار داشت: درباره كادرهای فنی به افرادی كه اكنون فعالیت می كنند اعتماد كردم و با همین افراد كار را پیش می بریم. دوست ندارم تغییرات پشت سر هم باعث شود كه كار فدراسیون و تمركز ملی پوشان را مختل كند.
رئیس فدراسیون قایقرانی از تشكیل یك كمیته فنی تخصصی برای فدراسیون خبر داد و گفت: كمیته فنی فدراسیون باید تقویت شود و افراد متخصص برای هر رشته وارد میدان شوند. افراد متخصص و كارشناس قایقرانی باید در مورد رشته های تخصصی اظهار نظر كنند. نباید اینطور باشد كه فردی از رویینگ برای آب های آرام نظر بدهد یا كسی كه متخصص كانو است برای رویینگ صحبت كند. به همین دلیل كمیته فنی ما تقویت و تخصصی تر می شود.
سهرابیان همچنین یادآور شد: پس از برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون با دقت كافی در ابتدا داشته های فدراسیون را بررسی و طبق آن برنامه ریزی كردیم. سال بسیار مهمی پیش روی قایقرانی ایران است و باید با تمام توان و استفاده از تمام ظرفیت ها پیش برویم.
او با اشاره به شروع اردوهای ملی پوشان بیان كرد: با برنامه ریزی مناسب سعی شد كه ملی پوشان را بعد از تعطیلات وارد اردو كنیم كه از برنامه عقب نمانند. باید واقع بینانه عمل كنیم و نباید قولی بدهیم كه نتوانیم آن را عملی كنیم. اكنون نیز حساسیت كار بالا است و به همین دلیل تمركز ویژه ای بر روی رشته های المپیكی داریم.
سهرابیان در خصوص تغییرات در فدراسیون گفت: دبیر، نائب رئیس و اعضای هیات رئیسه با حمایت های وزارت ورزش و جوانان تقریبا مشخص شده اند و به زودی كنار ما خواهند بود. من هم از وزارت ورزش و جوانان و هم از كمیته ملی المپیك تشكر ویژه دارم كه از همان ابتدا خیلی خوب كنار ما بودند و از ما حمایت كردند.
سهرابیان درباره فعالیت های فدراسیون از ابتدای سال در مناطق سیل زده نیز تصریح كرد: نعمت های خداوند از اواخر سال قبل تا كنون به كشور ما سرازیر شد اما این موضوع باعث شد كه بسیاری از هم وطنان با بحران هایی جدی روبه رو شوند. سیل گلستان را از نزدیك دیدم و واقعا شرایط دشوار بود و اكنون نیز استان لرستان با همین وضعیت دست و پنجه نرم می كند.
او افزود: از ابتدای وقوع سیل خانواده قایقرانی فعالیت خودش را آغاز كرد. پس از آنكه وزیر ورزش و جوانان نیز اعلام كرد كه همه اهالی ورزش باید وارد میدان شوند ما تمامی هیات های استان ها را به حالت آماده باش قرار دادیم، امكانات را به گلستان اعزام كردیم. در گلستان از نزدیك اوضاع را بررسی و تلاش كردم كه هماهنگی ها انجام شود. تلاش ما كمك به امداد رسانی بود و واقعا بچه های قایقران سنگ تمام گذاشتند.
رئیس فدراسیون قایقرانی همچنین گفت: پس از اینكه شرایط استان گلستان كمی بهتر شد بچه های قایقران راهی استان های سیل زده دیگر شدند. دوباره همه هیات های قایقرانی ایران به صورت آماده باش به سمت لرستان رفتند و همچنان فعالیت ها ادامه دارد. امیدوارم كه خیلی زود هم وطنان آسیب دیده بتوانند به شرایط طبیعی زندگی خود بازگردند.
سهرابیان در پایان گفت: هیات های استانی بازوان توانمند فدراسیون هستند و در سوانح ابتدای سال نشان دادند كه چقدر توانمند و زحمت كش هستند. همه هیات های استانی در تعطیلات سال نو كاملا آماده باش بودند و از هر آنچه كه داشتند دریغ نكردند.
رییس فدراسیون قایقرانی بیان داشت: هیات های خراسان شمالی، اردبیل، آذربایجان غربی و مازندران همراه من در استان گلستان بودند. هیات های كردستان و چهارمحال بختیاری در لرستان هستند و هیات بوشهر نیز وسایل و امكانات استانش را به طور كامل در اختیار امدادرسانان در لرستان قرار داده است. همه استان های كشور در این بحران كنار هم بودند و من واقعا از تمامشان تشكر می كنم.
ورزشی**9219**1067**