افزایش همبستگی ملی در سوریه  در اعتراض به تصمیم ترامپ

دمشق- ایرنا- شماری زیادی از شهروندان سوری روز جمعه در دهمین روز از اعتراض ها خود به تصمیم اخیر دونالد ترامپ در مورد بلندی های جولان، با برگزاری برنامه هایی این اقدام رییس جمهوری امریكا را محكوم كرده و همبستگی ملی را افزایش دادند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری سوریه (سانا)، مردم شهر قنیطره، شهرك سبینه و دوما در ریف دمشق امروز با برگزاری راهپیمایی نسبت به تصمیم ترامپ در خصوص به رسمیت شناختن حاكمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های اشغالی جولان اعتراض كردند.
در راهپیمایی شهرك سبینه كه با حضور شماری از سوری ها، فلسطینی ها و فعالان این شهرك برگزار شد، معترضان با در دست داشتن عكس هایی از حافظ اسد و بشار اسد و پرچم سوریه تصمیم ترامپ را باطل دانسته و آن را محكوم كردند.
مردم شهرك دوما در نزدیك دمشق نیز با برگزاری راهپیمایی به رسمیت شناختن اشغالگری رژیم صهیونیستی در بلندی های جولان توسط امریكا را محكوم كرده و ارتفاعات جولان را بخش جدایی ناپذیر سوریه دانستند.
از 10روز گذشته شهرهای مختلف سوریه شاهد برگزاری برنامه های اعتراضی نسبت به تصمیم ترامپ هستند.
از نظر كارشناسان این اقدامات مردمی، همبستگی ملی را در سوریه كه روزهای آخر بحران خود را سپری می كند، افزایش داده است.
ترامپ 10 روز پیش با امضای فرمانی حاكمیت رژیم صهینیستی را بر بلندی های اشغالی سوریه در جولان به رسمیت شناخت و اقدام وی موجب اعتراض بسیاری از كشورها و شخصیت ها در جهان شده است.
خاورم*1436**شبس**1613