همبستگی ملی در روزهای سخت بخوبی نمایان می شود

ایلام- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: همبستگی و اتحاد بین مردم و مسئولان در روزهای سختی همچون بروز سیل اخیر بخوبی به نمایش در آمد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام الله نور كریمی تبار در جمع نمازگزاران ایلام به وقوع سیل در ابتدای سال جاری اشاره كرد و گفت: تعرض به حریم رودخانه ها و عدم لایروبی موجب بروز فاجعه در وقوع سیل می شود.
وی افزود: وقوع سیل هم امتحان الهی است و آزمونی است برای كسانی كه آسیب دیده اند كه در صورت صبر و استقامت برای آنان پاداشی دارد و رحمت الهی شامل آنها خواهد شد.
خطیب جمعه ایلام افزود: برای ما هم كه آسیب ندیده ایم یك ازمون است كه به قدر توان و دارایی خود به افراد مصیبت دیده و سیل زده كمك كنیم.
كریمی تبار ادامه داد: مقام معظم رهبری شخصا با مسوولین كشوری و لشكری پیگیر ماجرا شدند و دستورات لازم اتخاذ كردند و لزوم رسیدگی به خسارت مردم را مورد تاكید قرار دادند.
خطیب جمعه ایلام گفت: مسوولین حركت جهادی داشتند و در استان و كشور به صورت شبانه روزی پیگیر ماجرا بودند.
حجت الاسلام كریمی تبار گفت: باید مواظب حریم رودخانه، افزایش استقامت خانه ها و رعایت نكات ایمنی در ساخت و سازها باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به روز پاسدار اشاره كرد و یادآور شد: سپاه با همه توان پای ارزشهای نظام و انقلاب ایستاده و از هیچ تلاشی برای ارامش، امنیت و پیشرفت كشور فروگذار نبوده است.
وی، به قرار گرفتن در آستانه ماه شعبان و فضلیت های آن اشاره كرد و گفت: روز سوم ماه شعبان روز پاسدار و میلاد امام حسین( ع) است.
خطیب جمعه ایلام افزود: سپاه در دوران جنگ و اكنون با تمام توان در عرصه های مختلف ورود كرده و اكنون خوب درخشیده است.
كریمی تبار ادامه داد: دشمن در حال تخریب سپاه است و ما باید فریب دشمنان را نخوریم اكنون سپاه بار بر زمین مانده را در حوزه های مختلف بر دوش می كشد.
وی تاكید كرد: روز میلاد حضرت عباس (ع) به نام روز جانباز است كه یادآوری برای ارج نهادن به تلاش و صبوری جانبازان است.
وی روز 22 فروردین و روز فناوری هسته ای را از دیگر مناسبت های ارزنده این ایام برشمرد و گفت: به فرموده مقام معطم رهبری برخی دشمنان قصد دارند با ترفند هسته ای انقلاب را از چشم جهان بیندازند اما باید تاكید داشت، كه هسته ای نیاز بشر امروز در علم پزشكی، تولید انرژی و برق، تكنولوژی و ... است.

وی به خباثت و حیله گری دشمنان به ویژه امریكا اشاره كرد و گفت: به مردم خارج از كشور كه می خواستند به افراد سیل زده كمك كنند اجازه كمك ندادند و مانع شدند پول از طریق هلال احمر به افراد سیل زده برسد.
وی افزود: مقام معظم رهبری به خوبی دشمنان را شناختند و فرمودند، دشمن، دشمن است و در هیچ حالی موجب منفعت به ملت نمی شود.
امام جمعه ایلام همچنین در خطبه اول نماز جمعه به ذكر نكات اخلاقی و دینی در خصوص شهادت و اثرات ان در جامعه پرداخت و گفت:
كسانی كه جانباز نیستند اما با شهادت و تایید برخی افراد به دروغ در جلسات خلاف واقع به عنوان جانباز معرفی می شوند، حقوق انها حرام و‌نوعی اختلاس است.
وی ادامه داد: بر اساس احكام این افراد كه شهادت دروغ داده اند، باید شلاق بخورد و در محله ها گردانده شود.
وی افزود: برخی مواقع می گویند دستگاه قضا مشكل دارد اما باید گفت؛ كه قاضی بر اساس شهادتی كه در دادگاه اعلام شده حكم را صادر كرده و اینجا مقصر اصلی شهادت افراد است.
7177/6119