نصب بالن اینترنتی و ایجاد خط تلفن اضطراری در پلدختر

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وضعیت ارتباطی در پلدختر گفت: وضعیت ارتباطی در پلدختر به حالت عادی بازگشته و بالن اینترنتی نیز نصب شده است.

به گزارش ایرنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی كه در منطقه سیل زده پلدختر به سر می برد روز جمعه اظهار كرد: با تلاش های صورت گرفته ارتباط در همه شهرهای استان لرستان برقرار است و در پلدختر نسل دوم و پیامك ها فعال شده است.
وی با اشاره به احداث فیبرنوری در پلدختر تصریح كرد: فیبرنوری قدیمی از بین رفته كه فیبرنوری جدید جایگزین آن شده و نخستین سایت نسل چهار تلفن همراه نیز آغاز به كار كرده و بالن اینترنتی در پلدختر نصب شده است.
وزیر ارتباطات بیان كرد: برنامه ریزی كوتاه مدت از سوی وزارت ارتباطات برای بازسازی تجهیزات از بین رفته در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینكه اساسی ترین زیرساختها، زیرساخت بانكی است، تصریح كرد: اولویت ما ایجاد فعالیت بانكی است و پست بانك و بانك انصار فعال شده اند، با هماهنگی شركت پارسیان 500 دستگاه پوز برای تجارت الكترونیك به این مناطق ارسال شده است.
وی افزود: خط تلفن جدید برای تماس های اضطراری مانند پلیس و نیروهای انتظامی، بیمارستان و اورژانس راه اندازی شده است.
وزیر ارتباطات خاطرنشان كرد: وضعیت ارتباطات در پلدختر عادی شده و ظرفیت آن تا چهار برابر افزایش پیدا كرد و ارائه خدمات رایگان به مردم تمدید شده و ادامه می یابد.
وی حجم تخریب های صورت گرفته بر اثر سیل اخیر در لرستان را غیرقابل باور توصیف كرد و گفت: روز گذشته به صورت تصادفی از برخی مناطق آسیب دیده بازدید كردیم اگرچه گلایه هایی بود اما مردم برخورد خوبی داشتند.
وی گفت: خسارت سیل های اخیر به سیستم ارتباطی كشور حدود 1500 میلیارد تومان و به پلدختر حدود 300 تا 350 میلیاردتومان برآورد می شود.
علمی** 9207** 1055