مسوولان از حوادث سيل درس عبرت بگيرند

مهاباد - ايرنا - امام جمعه مهاباد گفت: مسوولان و پيمانكاران پروژه هاي عمراني بايد از حوادث سيلاب اخير و خسارت هاي بوجود آمده درس عبرت بگيرند.

به گزارش ايرنا، ماموستا عبدالسلام امامي در نماز جمعه اين هفته مهاباد اظهار داشت: همه كساني كه در بخش ساخت پل ها، سازه ها و ساختمان ها نقش دارند بايد در ساخت پروژه هاي عمراني خود نهايت امنيت و موارد ايمني را رعايت كنند تا در مواقع بحراني خسارت به حداقل برسد.
وي ادامه داد: كشور ما جزو كشورهاي حادثه خيز جهان است كه همواره در معرض بلاهاي طبيعي قرار دارد براين اساس فعالان حوزه ساخت و ساز بايد انصاف كاري خود را فراموش نكنند چون خسارت ناشي تخريب بسيار بيشتر از هزينه هاي ساخت بناي مستحكم است.
ماموستا امامي با اشاره به ضرورت مشاركت مردم در كمك رساني به مناطق سيل زده، اضافه كرد: ملت ما بارها نشان داده كه در هر شرايطي به يكديگر كمك مي كنند و سيلاب هاي اخير نيز سبب شد تا بار ديگر همبستگي و همدلي مردم ما نسبت به يكديگر ثابت شود.
امام جمعه مهاباد ضمن دعوت از كليه شهروندان براي شركت در اين امر خداپسندانه، ادامه داد: كمك به همنوعان از تاكيدات ويژه دين اسلام است و امروز بهترين فرصت براي جلب رضايت خداوند و خشنودي افراد سيل زده است.
ماموستا امامي در بخشي ديگر از سخنان خود با تبريك مبعث پيامبر اكرم (ص) افزود: مبعث پيامبر و معراج ايشان وسيله اي بود كه خداوند از طريق آن ظلم، كفر و بي عدالتي را در جامعه زمان خود را از بين برد.
وي اضافه كرد: شب معراج پيامبر (ص) يكي از نشانه هاي شايستگي پيامبر اكرم (ص) بوده و پس از شب معراج، پيامبر برخي از اصول و فروع دين اسلام را به مسلمانان ابلاغ كرد.
ماموستا امامي با اشاره به اينكه قرآن هدف از معراج را نشان دادن شگفتي هاي خلقت به حضرت رسول (ص) ذكر كرده است، گفت: پيامبر با مبعث شدن خود در راستاي برطرف كردن اختلافات بشر، مقابله با ستمگران، تذكر و يادآوري به بندگان، دعوت بشر به سوي حيات و زندگي انساني و طاعت و بندگي خداوند را اعلام كرد.
به گزارش ايرنا، سامانه هاي بارشي در طول 10 روز اخير موجب سيلابي شدن معابر، تخريب خانه ها و پل هاي شهرهاي شمالي، لرستان، شيراز و برخي ديگر از مناطق كشور شده كه تلفات سنگين مالي و جاني را در پي داشته است.
27 رجب به روايت مسلمانان اهل تشيع عيد معبث پيامبر اكرم (ص) و به روايت اهل تسنن شب معراج پيامبر است.
9903/7129

سرخط اخبار استان‌ها