آخرین آمار تلفات سیل اخیر؛ 70 جان‌باخته و 791 مصدوم

تهران- ایرنا- رییس اورژانس كشور آخرین آمار تلفات سیل اخیر را 70 جان‌باخته و 791 مصدوم اعلام كرد و گفت: اكنون از این تعداد 45 نفر در كل كشور، مجروح بستری داریم.

«پیرحسین كولیوند» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چهارمین تیم عملیات ویژه اورژانس را از تهران به شهرهای «پل دختر» و «معمولان» اعزام كردیم و به همراه این تیم، خودروهای آمبولانس، خودروهای عملیاتی، پزشك طب اورژانس و 40 نفر از فوریت های پزشكی نیز روانه این مناطق شده اند.
وی با بیان اینكه از نظر بهداشت و درمان در این شهرها شرایط خوبی حاكم است و كمبود تجهیزات نداریم، افزود: یك بیمارستان سیار مدرن توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پل دختر نصب شده، بیمارستان اورژانس نیز فعال است و مشكل خاصی از نظر امكانات و پذیرش بیماران ندارد.
رییس اورژانس كشور با توضیح اینكه دسترسی زمینی نیز به شهر معمولان باز شده است، گفت: آمار تمام افراد پر خطر را در این شهرستان شناسایی كردیم، می دانیم كه در كدام روستا و محله فرد دیابتی، با فشار خون بالا یا ناراحتی قلبی و خانم باردار پر خطر وجود دارد.
كولیوند ادامه داد: با توجه به اینكه از راه زمینی دسترسی به این مناطق وجود ندارد از راه اورژانس هوایی به مراكز اصلی خویش در خرم آباد توانستیم تجهیزات و تیم های واكنش سریع را اعزام كنیم.
وی با اشاره به اینكه مسائل بهداشتی نیز تحت كنترل اورژانس كشور است، تصریح كرد: وقوع سیل، مخاطراتی همچون شیوع بیماری های واگیر و عفونی را با خود به همراه می آورد بنابراین تیم های ما در تمام مناطق پخش شده اند تا در حد توان خود از بروز اینگونه مخاطرات جلوگیری كنند.

** هیچگونه بیماری واگیرداری بر اثر سیل مشاهده نشده است
رییس اورژانس كشور یادآور شد: از ابتدای شروع سیل در كل مناطق آسیب دیده چه در شمال و نیز جنوب كشور هیچگونه بیماری واگیرداری مشاهده نشده است.
كولیوند در پایان به اهمیت بسیار زیاد حضور تیم های روانشناسی در مناطق آسیب دیده از سیل اشاره كرد و گفت: برای بالا بردن سطح تاب آوری جوامع درگیر حادثه، تیم های روانپزشكی و روانشناسی را به این مناطق فرستادیم، اكنون این تیم ها محله به محله كار خود را به دقت انجام می دهند و برنامه های مفصلی برای كودكان، نوجوانان و میانسالان اجرا می كنند.
در چند روز گذشته بسیاری از استانهای كشور از جمله گلستان، خوزستان، لرستان، شیراز و مناطق دیگر با سیل روبرو شده اند كه آسیب بسیاری به زیرساختها و ساكنان شهرها و روستاها وارد شد و تلفات سنگینی را برای این استانها به بار آورده است.
اجتمام**9128** 1055

سرخط اخبار جامعه