تغییر زمان برگزاری كنكور ارشد 98 بررسی می‌شود

تهران- ایرنا- عضو كمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی از بررسی تغییر زمان برگزاری آزمون كارشناسی ارشد 98 به منظور پاسخگویی به تقاضای داوطلبان ساكن مناطق سیل‌زده خبر داد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، سیل اخیر نه تنها نگرانی های بیشماری برای هموطنان در مناطق استان های خوزستان، لرستان و گلستان ایجاد كرده است، بلكه به دغدغه ای بزرگ برای داوطلبان كنكور كارشناسی ارشد 98 تبدیل شده است.
بر اساس برنامه زمانبندی سازمان سنجش آموزش كشور، این آزمون قرار است روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه امسال در سراسر كشور برگزار شود كه با توجه به خسارت های وارد شده به خانه ها و شرایط عادی زندگی استان های یاد شده، عملاً امكان آمادگی این داوطلبان هم برای كنكور كارشناسی ارشد به حداقل رسیده است.
تعداد زیادی از این داوطلبان طی روز گذشته خواستار تغییر زمان برگزاری این آزمون شده اند.
پیگیری های خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا از مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم و ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش كشور مبنی بر بررسی این مساله به نتیجه نرسید.
با این حال، سید جواد ساداتی نژاد عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و شورای سنجش و پذیرش دانشجو روز جمعه در گفت و گویی كوتاه با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا اعلام كرد كه این موضوع در جلسه روز یكشنبه كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی می شود.
برای تغییر زمان برگزاری كنكور كارشناسی ارشد 98، تصمیم گیری و مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، سازمان سنجش آموزش كشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیاز است.
9492** 1055