تیم های امدادی اورژانس البرز در 46 نقطه مستقر شدند

كرج - ایرنا - رئیس مركز فوریت های پزشكی استان البرز اعلام كرد كه تیم های امدادی اورژانس در 46 نقطه از محورهای ارتباطی و شهری استان استقرار یافتند.

دكتر مهرداد بابابایی شامگاه پنجشنبه به ایرنا گفت: با توجه به روز های پایانی تعطیلات نوروزی و بازگشت مسافران ، تیم های امدادی از طریق زمینی و هوایی به مسافران و حادثه دیدگان احتمالی خدمات دهی خواهند كرد.
وی بیان داشت : محور كرج - چالوس كه در این ایام از پرتردد ترین جاده های كشور می باشد بعد از گذشت چند روز مسدود بودن ، اكنون شاهد تردد یك طرفه از چالوس به سمت كرج می باشد.
وی افزود: اورژانس البرز به منظور پوشش حوادث ترافیكی احتمالی، ضمن افزایش ظرفیت ناوگان زمینی در این محور ، با استقرار اورژانس هوایی در این جاده مهم، آمادگی دارد سرعت انتقال و درمان بیماران و مصدومان را افزایش دهد.
وی اظهار داشت: ساعت 15:47 امروز پنجشنبه، 15 فروردین مرد 67 ساله كه در یكی نقاط كوهستانی دچار سكته حاد قلبی شده بود ضمن دریافت خدمات درمانی پیش بیمارستانی توسط تكنسین های اورژانس هوایی، در مدت زمان 15 دقیقه د به بیمارستان شهید رجایی كرج منتقل و تحت درمان قرار گرفت.
بالگرد اورژانس 115 البرز به همراه یك دستگاه اتوبوس آمبولانس و هفت دستگاه آمبولانس ، یك دستگاه موتورلانس و نیز یك واحد ایستگاه سلامت نوروزی در محور كرج چالوس آمادگی ارائه خدمات درمانی به مسافرین نوروزی را دارد.
در اتوبان كرج قزوین نیز یك دستگاه اتوبوس آمبولانس، 13 دستگاه آمبولانس مستقر و سه ایستگاه سلامت دایر هستند.
در جاده اشتهارد چهار دستگاه آمبولانس مستقر و یك ایستگاه سلامت آماده ارائه خدمت است.
در جاده قدیم كرج - قزوین هشت دستگاه آمبولانس، در شهرستان طالقان سه دستگاه آمبولانس و یك ایستگاه سلامت و در مناطق پر تردد شهری نیز در هفت نقطه آمبولانس مستقر خواهد بود و كارشناسان عملیاتی اورژانس با تمام توان آماده ارائه خدمات درمانی هستند.
7410/ 6155