۱۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
کد خبر 83264876
۰ نفر
پارس جنوبی نماد توانایی مهندسی كشور است

بوشهر - ایرنا - عضو شورای مشورتی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: پارس جنوبی نماد توانمندی‌ها و ظرفیت های بالای مهندسی كشور و تبلور غرور ملی ایرانیان است.

به گزارش ایرنا، سردار رستم قاسمی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی در جمع خبرنگاران افزود: روزهایی كه تحریم ‌ها علیه ایران آغاز شد غربی‌ها می‌خواستند پروژه‌های پارس جنوبی متوقف شود اما با یاری پروردگار طرح ها متوقف نشد و امروز شاهد تكمیل بیشتر فازهای پارس جنوبی هستیم كه این موضوع نشانگر توانمندی صنعت ایران است.
وی اضافه كرد: در سفر مقام معظم رهبری به عسلویه در سال 1390 ایشان تصمیم‌هایی گرفتند و امروز با توجه به آن تصمیم‌ها و توصیه‌ها شاهد برداشت حداكثری از پارس جنوبی هستیم.
قاسمی ادامه داد: ناحیه 2 پارس جنوبی درست زمانی شروع شد كه رئیس جمهوری وقت آمریكا اعلام كرد كه تحریم‌های فلج كننده علیه ایران آغاز می‌شود و بسیاری از امكانات و تجهیزاتی كه قرار بود از خارج كشور به ایران بیاید بایكوت شد اما با این وجود همه این فازها توسط ایرانیان ساخته شد.
عضو شورای مشورتی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) افزود: در شرایط كنونی می‌توان گفت امروز ما در صنعت نفت وابستگی بسیار كم به كشورهای دیگر داریم و در برخی حوزه‌ها نیز هیچ گونه وابستگی نداریم.
قاسمی یادآور شد: این مهم حاصل تلاش و زحمات جوانان ایرانی است كه دولت‌های مختلف در آن نقش داشته‌اند.
او بیان كرد: تحریم‌ ها ظلم بزرگ به مردم ایران است و غربی‌ ها قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارند.
قاسمی افزود: حتی در مواردی همچون دارو و غذا هم كه اعلام می كنند ایران تحریم نیست دروغ می‌گویند.
وی ادامه داد: با وجود این تحریم‌ها، جوانان ایرانی، صنعت‌گران و مهندسان كشورمان توانستند تهدیدهای تحریم را تبدیل به فرصت كنند و پارس جنوبی امروز نتیجه این اقدام و تصمیم ها است.
6043/7212